Denní analýzy

16.03.2018

16:40

Expanze pokračuje, důležité bude ji uřídit

Světová ekonomika riskuje, že poroste rychleji než by potřebovala. Skupina 20 ministrů financí a představitelů centrálních bank se setká příští týden v Argentině na schůzce zastupitelů G-20 uprostřed největší ekonomické expanze od roku 2011.

Chci číst

10:05

Trhům chybí fundamenty, nechybí jim však volatilita

Včerejší seance se opět zařadí mezi ty nudnější. Dopad fundamentů byl minimální a trhy reagovaly spíše na různá politická vyjádření nebo komentáře. Alespoň tedy americký dolar, který výrazněji posiloval na většině z hlavních měnových párů.

Podrobnosti

15.03.2018

17:07

Trh práce v USA potvrzuje svou sílu, Ropa stagnuje u úrovně 60 dolarů

Americká produkce ropy dále roste na historická maxima. Ropa WTI se zatím drží kolem hodnoty 61 dolarů za barel. Agentura IEA varovala na blížící nedostatek globálních zásob ropy, i když americká produkce dále roste. Zoufalá se zdá být situace ve Venezuele, která se může ještě zhoršit a s tím i celosvětový nedostatek dodávek koncem roku.

Chci číst

10:10

Trh zůstává stále nervózní, důležitý bude vývoj geopolitické situace

Včerejší seance proběhla poměrně v klidu a trhy zůstávají ve vyčkávajícím režimu. Ačkoliv byly včera na programu makroekonomická data z USA, nedočkali jsme se výraznějších pohybů. Maloobchodní tržby v USA rostly pomaleji, než se očekávalo o 0,2%.

Podrobnosti

14.03.2018

16:36

Maloobchodní tržby klesají třetí měsíc v řadě

Maloobchodní tržby v USA nečekaně klesly třetí měsíc v řadě. Dá se tedy očekávat zpomalení spotřeby domácností oproti poslednímu kvartálu, kdy jsme byli svědky velkého růstu. Výsledky indikují, že spotřeba domácností, která největší částí domácí ekonomiky vykáže za první kvartál zpomalení.

Chci číst

10:29

Do vývoje finančních trhů opět zasáhl Trump, dnes v USA maloobchodní tržby

Americká inflace zůstala beze změny a setkala se s očekáváním. Inflace zrychlila podle očekávání na 2,2%. Jádrová inflace zůstala na 1,8%. Inflační očekávání se tedy nemění a FED bude s největší pravděpodobností zvedat sazby již na příštím zasedání.

Podrobnosti

13.03.2018

17:06

Data inflace nepřekvapila, Polozův projev oslabil kanadský dolar

Dnes v 13:30 byla zveřejněna měsíční data inflace z USA. Ta však nenabídla žádnou změnu a pomohla trochu americkým akciovým trhům, aby realizovaly další zisky.

V 15:15 měl za kanadskou centrální banku projev její guvernér Stephen Poloz.

Chci číst

15:19

Averze k riziku klesá a akciovým trhům se otevírají brány k vyšším cenám

Averze k riziku začala koncem minulého týdne výrazněji klesat. Když index volatility klesl až pod 16 bodů a postupně pokračuje v poklesu. Mohou za to především pozitivní zprávy z Korejského poloostrova. Kde se setkal vůdce KLDR Kim Čong-un s delegací zvláštního vyslance prezidenta Jižní Koreje.

Podrobnosti

10:14

Trhy čekají na výraznější impuls, dnes data inflace z USA

Včerejší seance nezasažena významnějšími fundamenty proběhla relativně v klidu. Většina trhů se pohybovala v bočním trendu bez větších pohybů. Posilovat dokázala britská libra, nebo australský dolar. Zatímco nejvíce ztrácel kanadský dolar, nelze však mluvit o výraznějších ztrátách, pouze o technické korekci velkého pátečního pohybu.

Podrobnosti

12.03.2018

10:41

Data z trhů práce pomohla měnám proti americkému dolaru

Konec týdne se nesl v duchu nižších objemů a tedy i nižší volatility. Té paradoxně nepomohly ani výsledky z trhu práce z Kanady a USA. Data z trhu práce sice výrazněji rozvlnily trhy, ale americký dolar nedokázal nijak výrazněji posilovat. Ten spíše ztrácel a například na trhu USDCAD dokázala kanadský dolar realizovat pěkné zisky.

Chci číst