Denní analýzy

21.11.2018

16:51

Přehled dne: Dnešek je ve znamení stabilizace, výrazněji roste pouze AUD

Včerejší výraznější volatilita na devizových trzích dnes přinesla na trhy trochu klidu, kdy se trhy snažili stabilizovat a ani žádných větších pohybů jsme zatím svědky nebyli. Akciové indexy dnes podle očekávání mírně korigují včerejší ztráty, podobně na tom je po včerejších výprodeji také ropa.

Chci číst

15:00

Výprodej na rizikových aktivech prospívá americkému dolaru

Investoři se opět začali zbavovat rizikovějších aktiv, kterých se opět zmocnili spekulanti na pokles trhu. Pod silným prodejním tlakem tak zůstávají akciové indexy a to navzdory signálům o možném návratu růstového sentimentu na trhy.

Chci číst

10:03

Ranní analýza: Dolar je opět silnější, výprodej na indexech a ropě pokračuje

Americký dolar se včera vrátil k růstové aktivitě a téměř umazal ztráty, které nabral od konce páteční seance. Výprodej na rizikových aktivech pokračuje a akciové indexy si připisují další ztráty. Stejně jako minulý týden v úterý se i včera ropa propadla, ale nakonec pouze o necelé 4 dolary.

Chci číst

20.11.2018

17:00

Přehled dne: Kanadský dolar výrazně ztrácí, ropa na nových minimech

Americký dolar se po dvou nevydařených seancích vrací zpět do růstového modu a jeho vývoj je zřetelný i na ostatních měnových párech. Akciové indexy pokračují i nadále v prodejní aktivitě, zatímco nervozita investorů na indexu VIX stoupá nad 23 bodů. Ropa zůstává defenzivní a vytvořila nová letošní minima.

Chci číst

14:30

Jak poznat, že je propad ropy u konce

Ropa od začátku října rekordně ztrácí poté, co se podívala na svá nová letošní minima a zároveň nejvyšší úrovně z roku 2016. Silný medvědí trh zasáhl již celý svět od obchodníků s dluhopisy po politické vůdce.

Chci číst

10:09

Ranní analýza: EURUSD nad 1,14, indexy jsou opět pod prodejním tlakem

Po včerejším vstupu do nového týdne dnes americký dolar pokračuje v prodejní aktivitě, což pomáhá především euru a švýcarskému franku. Pod další vlnou výprodejů s objevily akciové indexy, které táhne dolů technologický sektor.  Ropa WTI pokračuje v konsolidaci kolem úrovně 56 dolarů za barel.

Chci číst

19.11.2018

16:40

Přehled dne: Dolar pokračuje v korekci, ropa opět ztrácí

Začátek týdne na devizových trzích probíhá podle předpokladů klidnějším tempem. Většina trhů konsoliduje s mírnou korekci amerického dolaru, který navázala na konec minulého týdne. Na akciových trzích přetrvává klid, zatímco ropa opět pokračuje v prodejní aktivitě.

Chci číst

10:34

Ranní analýza: Dolar slabší kvůli negativnímu výhledu pro sazby

Americký dolar koncem minulého týdne ovlivnily komentáře předsedy FEDu a ten začal oslabovat. Ropa během odpolední seance v pátek korigovala předešlé zisky a zůstává v defenzivě. Komentáře z FEDu pomohly akciovým indexům, ty rostou i začátkem dnešní seance.

Chci číst

16.11.2018

12:09

Zvládne to ropa?

Po úterním výprodeji, kdy ropa ztratila více, jak 4 dolary za pouhou jednodenní seanci se nyní snaží býci umazat alespoň část ztrát, které jsou již poměrně velké. Pokud však vezmeme v potaz akci a následnou reakci, nelze očekávat začátek silnějšího růstového trendu. 

Chci číst

10:00

Ranní analýza: Libra zůstává blízko svých letošních minim, ropa pokračuje v mírném růstu

Včerejší seance zachvátilo poměrně divoké obchodování s výrazně zvýšenou volatilitou. Akciové indexy uzavřely nakonec v zisku a dokázaly tak vymazat ztráty, které nabraly po většinu dne. Ropě se daří pokračovat v mírném růstu, ztráty jsou však stále velké.

Chci číst

15.11.2018

16:43

Přehled dne: Libra pod silným tlakem kvůli brexitu

Čtvrteční seance se opět točila především kolem britské libry, která výrazně ztrácela kvůli novinkám o brexitu. Druhý den po sobě se snaží stabilizovat ropa a umazat výrazné ztráty. Akciové indexy s otevřením americké seance pokračují v korekci.

Chci číst

10:03

Ranní analýza: Brexit hlavní hybnou silou na libře

Na devizových trzích se začalo včera obchodovat až s otevřením americké obchodní seance a volatilita byla na některých měnových párech vice, než průměrná. Akciové indexy včera opět mírně korigovaly a neudržely stabilizaci, stejně tak výrazněji nesmazala ztráty ropa.

Chci číst