Denní analýzy

21.02.2018

16:44

Ropa opět trochu levnější v reakci na předpovědi růstu zásob

Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně.
Chci číst

10:25

Dolar silnější a nadále udává směr napříč všemi trhy

Americké akciové indexy dalším dnem korigují své zisky z minulého týdne. Nelze však zatím mluvit o další vlně výprodejů, ale spíše panuje nejistota investorů ohledně budoucího vývoje na trzích (více k problematice akciových trhů a případné další korekce doporučuji přečíst včerejší článek zde na stránkách bossainfo.cz). Nervozity na akciových trzích zatím využívá nejvíce americký dolar, který od konce minulého týdne razantně posiluje a likviduje dosavadní ztráty.

Podrobnosti

20.02.2018

17:02

Výnosy z desetiletých dluhopisů nadále rostou, s tím i nervozita na trzích

Úterní seance zatím probíhá podobně jako ta včerejší. Chybí nám důležitá makra, která by ovlivnila trh, ten zatím tedy jen následuje dosavadní trend, případně se snaží udržet si dosavadní zisky. V posilování zatím pokračuje americký dolar, který se i díky rostoucím desetiletým výnosům dostal nad 50% výprodeje z minulého týdne. Zatímco dolar pomalu likviduje ztráty z minulého týdne a udává v podstatě směr na devizovém trhu, americké desetileté výnosy pokračují v růstu a je jen otázkou času kdy překonají 3% hranici.

Chci číst

14:21

Bank of England je na případnou krizi připravena

Včera v 20:45 měl projev za Bank of England na Londýnské univerzitě Mark Carney. Nejednalo se však o fundament, respektive projev, na který by investoři čekali. Jinými slovy projev neměl zásadní dopad na finanční trhy. To však neznamená, že nezazněly žádné informace, které mohou napovědět budoucí směr britské centrální banky (BoE). Carney mluvil především o ekonomice a politice Bank of England.

Podrobnosti

10:23

Včerejší seance bez větších objemů z USA

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Podrobnosti

19.02.2018

11:02

Dnes je v USA den prezidentů, banky jsou tudíž zavřeny

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Chci číst

16.02.2018

16:07

Ropa koncem týdne opět v zelených číslech

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Chci číst

10:49

Ropa se začíná vzpamatovávat, zatímco dolar testuje nová minima

Včerejší seance se nesla v duchu malých objemů a úzkých cenových rozpětí. Většina měnových párů proti americkému dolaru však dokázala sbírat zisky, zatímco dolar nadále slábl. To stejné platí i o akciových trzích, které uzavřely další seanci v zelených číslech. Index volatility VIX zatím stále klesá a s ním i nervozita na trzích, aktuálně se pohybuje kolem 17 bodů.

Podrobnosti

15.02.2018

17:04

Korekce na akciových trzích se zdá být u konce

Během včerejší seance byla zveřejněna nová data inflace v USA. A nervozita na akciových trzích se dala krájet. Byla to právě inflace, která měla napovědět o dalším vývoji napříč všemi trhy. Inflace každopádně příjemně překvapila americký dolar, ale pozitivní situace na americkém dolaru netrvala dlouho. Jak se totiž ukázalo, inflace nebyla až takovým nebezpečím pro akciové trhy a ty po krátkodobé korekci pokračovaly v pozvolném posilování. To potvrzují i samotná čísla, která hovoří o třech dnech po sobě, kdy trh S&P 500 dokázal uzavřít v zelených číslech.

Chci číst

10:30

Inflace překvapila, nedokázala však způsobit výraznější pohyb

Včerejší seance byla především o datech lednové inflace z USA. Kde meziměsíční inflace zrychlila o 0,5% a jádrová o 0,3%. Meziroční jádrová inflace zrychlila na 1,8%, oproti očekávaným 1,7%. Akciové indexy reagovaly na výsledky inflace oslabením, vzápětí však dokázaly zpět zpevňovat a nakonec uzavřít včerejší seanci v zelených číslech.

Podrobnosti