Denní analýzy

28.11.2018

16:50

Přehled dne: Trhy vyčkávají na večerní projev Jerome Powella

Týden stabilizace pokračuje a výraznějšími pohyby se nemůže pochlubit ani jeden z trojice trhů devizových, akciových a komoditních. Většina měnových párů konsoliduje v pohybu do strany s mírným zpevňováním amerického dolaru.

Chci číst

15:22

Finanční sektor v USA může příští rok díky FEDu zrychlit

Americká centrální banka FED letos zvýšila základní úrokovou sazbu již třikrát a investoři očekávají ještě jedno zvýšení do konce letošního roku. Do příštího roku byly trhy neceněny s dalšími třemi zvýšeními, ty ovšem nemusí dorazit kvůli nedávnému výprodeji na akciových trzích a očekávanému zpomalení globální ekonomiky.

Chci číst

10:28

Ranní analýza: Trump opět kritizuje FED, indexy pokračují v růstu

Na devizových trzích se dařilo především americkému a novozélandskému dolaru, kterému překvapivě svědčí nervózní situace. Akciové indexy koncem včerejší seance dokázaly přidat několik desetin procent do zisku. Ropa se i přes mírné zisky dostala zpět pod tlak, od začátku týdne pokračuje v konsolidaci.
Chci číst

27.11.2018

17:08

Přehled dne: Dolar je opět silnější, ropa mírně zpevňuje

Na akciových trzích se nepodařilo investorům navázat na včerejší růstovou seanci a trhy tak přešly do intradenní konsolidace. Mnohem více vzrušení nabídly devizové trhy, kde posiluje americký dolar. Na komoditním trhu se dnes daří mírně růst ropě, zlato je pod prodejním tlakem.

Chci číst

16:06

Nastane přesun peněz zpět do emerging markets ekonomik?

Jak už to ve světě finančních aktiv bývá, peníze se přelévají z jednoho místa na druhé. Jednou za to může nervozita na trzích, jindy geopolitická rizika a někdy pouhý sentiment na trzích. Občas se stane, že se sejde několik důvodů pro přesun peněz do jiných aktiv a trhy pak působí možná trochu zmateně.

Chci číst

10:25

Ranní analýza: Dolar zpevňuje díky Trumpovo komentářům

Týden začal v klidnějším tempu a trhům se vyhnuly fundamenty, které by způsobily výraznější volatilitu. Akciové indexy včera po delší době rostly a nervózní situace na rizikových aktivech se mírně uklidnila. Potvrzuje to také ropa, která přešla do konsolidace poté, co se jí v jednu chvíli podařilo přidat téměř 2 dolary.

Chci číst

26.11.2018

16:55

Přehled dne: Black Friday stojí za růstem indexů

Indexy začaly týden v zelených číslech a s otevřením americké seance navazují na dopolední zisky. Na devizových trzích mírně koriguje dolar, na většině měnových párů však sledujeme velmi klidný vstup do nového týdne. Mírně roste také ropa a přidala více, jak 1 dolar.

Chci číst

10:38

Ranní analýza: Dohoda o brexitu je schválena lídry 27 zemí, indexy mírně zpevňují

Konec minulého týdne byl fundamentálně bohatý a zajistil tak větší volatilitu. Přes víkend byl v Bruselu odsouhlasen návrh dohody o brexitu a libra dnes ráno mírně zpevňuje. Akciové indexy dnes dopoledne zpevňují a ropě se stále nedaří korigovat páteční ztráty.

Chci číst

23.11.2018

17:01

Přehled dne: Inflace v Kanadě zrychlila, ropa prohlubuje své ztráty

Týden zakončil lépe americký dolar a je na většině z měnových párů silnější. Pomohl mu především ranní fundament z Evropy a následné oslabení eura. Na akciových trzích převládá konsolidace a některé indexy jsou buď v mírné ztrátě, nebo zisku.

Chci číst

14:50

Strach ekonomického zpomalení v eurozóně dostal pod tlak euro

Euro dnes výrazně ztrácí a pomyslný štafetový kolík mu tak předala britská libra, která se starala o volatilitu na evropských měnách. Včera byl zveřejněn zápis ze zasedání ECB, na kterém se potvrdila holubičí atmosféra, kdy banka hodlá pokračovat v postupném utahování měnové politiky, nicméně velmi pomalým tempem.

Chci číst

10:13

Ranní analýza: Brexit je stále téma číslo jedna, dnes kanadská inflace

Devizové trhy si ve většině případů prošly stabilizací a pouze konsolidovaly s velmi malou volatilitou. Podobná situace panovala také na akciových trzích, kterým scházely objemy z USA kvůli státnímu svátku. Na komoditním trhu opět ztrácela ropa, kterou neopouští negativní sentiment.

Chci číst

22.11.2018

17:24

Přehled dne: Zprávy o brexitu pomohly libře

Dnešní seanci ovlivnil nedostatek větších objemů z USA kvůli státnímu svátku a nové zprávy o brexitu z Bruselu. Indexy i přes zavřené banky v USA opět mírně ztrácejí, volatility na indexu VIX klesla mírně pod 21 bodů. Ropa pokračuje v konsolidaci, nedaří se jí však likvidovat dosavadní ztráty.

Chci číst

15:28

Dohoda o brexitu je na spadnutí

Británie a Evropská unie odsouhlasily návrh politické deklarace o budoucnosti vztahů po odchodu Británie z unijního bloku. Donald Tusk dnes novinku oznámil na twitteru s tím, že od něj členské státy unie dostaly zmíněný návrh.

Chci číst

10:04

Ranní analýza: Finanční trhy se během včerejší seance stabilizovaly, ropa opět ztrácí

Devizové trhy se prozatím stabilizují a obchodování na trzích probíhá v klidnějším tempu. Po včerejšku jsou na tom stejně také akciové indexy a ropa. Nebyly zveřejněny žádné důležité makrodata, tudíž se včerejší seance dá považovat za standartní. Dnes je v USA svátek, tudíž nelze očekávat žádnou výraznou změnu.

Chci číst