Denní analýzy

06.09.2018

17:01

Přehled dne: Průmyslové objednávky v Německu opět klesly

Dnešní seance je ve znamení fundamentů, které však nemají na vývoj finančních trhů žádný vliv. Přece jen trhy vyčkávají na zítřejší důležitá data z amerického trhu práce a tak vypadá i dnešní vývoj na trzích. Forex je dnes poměrně v klidu a včerejší razantní pohyby vydýchávají i ostatní trhy.

Chci číst

15:28

Libra na vlně ústupků o brexitu

Pomyslné misky vah se během posledních několika dní převážily na stranu „soft“ brexitu, který by zajistil Británii odchod z EU s dohodou o podobě vzájemných vztahů a setrvání na jednotném trhu.

Podrobnosti

10:10

Ranní analýza: Libra dostala dolar do defenzívy, trhy zůstávají nervozní

Své dosavadní zisky od konce minulého týdne včera částečně odevzdal americký dolar poté, co začala včera posilovat britská libra v pozadí Německých ústupků vůči Velké Británii. Kanadský dolar v pozadí včerejšího zasedání centrální banky spíše stagnoval, což by se dalo říct také o australském dolaru.

Podrobnosti

05.09.2018

17:12

Přehled dne: Další pokrok v brexitu pomohl britské libře

Na sentimentu na trzích se dnes nic nezměnilo, ovšem pokrok ve vyjednávání o Brexitu se postaral o zvýšenou volatlitu na britské libře a také ostatních párech s americkým dolarem. Znovu byly dnes obnoveny vyjednávání mezi USA a Kanadou, na což reaguje akciové trhy poklesem.

Chci číst

16:05

Kanadský dolar "zatím" zůstává pod tlakem

Dnes byly znovu obnoveny obchodní jednání mezi USA a Kanadou za účelem vyjednání budoucích obchodních vztahů. Již minulý týden uzavřely dohodu USA a Mexiko, což aktuálně tlačí na Kanadu, která je zatím bez dohody.

Podrobnosti

10:12

Ranní analýza: Dolar pokračuje v růstu, dnes zasedá BoC

Americký dolar zůstává i přes odpolední korekci silnější a drahé kovy tak zůstávají pod tlakem. Podobnou korekcí si prošla odpoledne ropa, která odmítla ceny nad 71 dolary za barel v případě WTI a aktuálně se obchoduje již pod 70 dolary. Rostoucí nervozita dostala pod tlak akciové index v USA a Evropě.

Podrobnosti

04.09.2018

17:08

Přehled dne: Americký dolar pokračuje spolu s ropou v růstu

Dnešní seance patří bezesporu americkému dolaru, který vydělává na rostoucí averzi k riziku a zpevňuje tak své pozice po ztrátách z předchozích týdnů. Znatelný je také příliv větších objemů ze Spojených států, kde si dnes prochází korekcí akciové indexy.

Chci číst

14:43

Krize měn rozvíjejících se ekonomik může podpořit dolar

Krize rozvíjejících se ekonomik je zpět a s ní i spojená nervozita, která může opět podpořit v růstu americký dolar, jakožto bezpečný přístav pro investory. Minulý týden vše znovu odstartovalo argentinské peso a turecká lira.

Podrobnosti

10:12

Ranní analýza: Dolar dnes opět roste a tlačí na ostatní měny

Americký dolar začal úterní seanci růstem a pod tlakem jsou tak ostatní měny na párech s dolarem. S otevřením burzy v USA navazuje na předešlé zisky ropa, která roste v případě WTI nad 70 dolarů za barel. Na trhy se vrátily fundamenty, které mohou promluvit do vývoje na finančních trzích.

Podrobnosti

03.09.2018

17:07

Přehled dne: Objemy z USA na trzích chybí

Smíšenou seanci nabídlo dnešní obchodování na finančních trzích. Dnes jsou zavřeny burzy ve Spojených státech, což ovlivňuje volatilitu na finančních trzích. Fundamenty dorazily na trhy již během dopolední seance, tudíž odpolední seance nedokázala investory výrazněji překvapit.

Chci číst

10:50

Ranní analýza: EURUSD na 1,16, dnes je v USA státní svátek

Poměrně rušný konec týdne byl k vidění na devizových trzích, kde se opět vrátil americký dolar a začal likvidovat předchozí ztráty. Akciové trhy byly dušeny pod pokličkou obchodních válek, kdy probíhala jednání mezi USA a Kanadou.

Podrobnosti

31.08.2018

16:46

Přehled dne: Inflace v eurozóně zpomalila, kanadský dolar pod tlakem zahraničních vztahů s USA

Dnešní seance nabídne podle očekávání výraznější změnu fundament, což napověděly doposud zveřejněné fundamenty. Zveřejněn byl růst inflace v eurozóně a míra nezaměstnanosti v EU, co mohlo ovlivnit obchodování na evropské měně.

Chci číst

13:59

Čína podle nejnovějších dat pokračuje v expanzi

Dnes brzy ráno bylo v Číně zveřejněno PMI za výrobní sektor, které je velmi blízce sledován právě kvůli probíhající obchodní válce mezi Čínou a USA. Té včera přilil olej do ohně Donald Trump, když při veřejném vystoupení v oválné pracovně zopakoval svou podporu pro zavedení 25% cel na dovoz čínského zboží.

Podrobnosti

10:15

Ranní analýza: Trump opět znervóznil finanční trhy, dnes inflace v eurozóně

Smíšenou seanci na devizových trzích nabídlo včerejší obchodování. Americký dolar spíše stagnoval a na mnoha měnových párech byl k vidění odlišný vývoj částečně způsobený dopadem fundamentů.

Podrobnosti