Denní analýzy

02.11.2018

17:06

Přehled dne: Data za amerického trhu práce pomohly dolaru, indexy opět klesají

Konec týdne přinesl nejočekávanější fundament a to americké NFP a data z trhu práce. Americký dolar zastavil svůj pokles a pro dnešek se stabilizoval kolem úrovní pondělního open. Akciové indexy nedokázaly udržet své dopolední zisky, zatímco sentiment na ropě zůstává beze změny.

Chci číst

15:25

Sentiment v Evropě se nelepší

I přes uklidnění na akciových trzích během posledních dní se sentiment v Evropě výrazně nemění a panují zde mnohem větší obavy, než na druhé straně Atlantiku. Nic na tom nemění ani výsledková sezona, která dopadla poměrně pozitivně a potvrzuje zdraví v regionu.

Podrobnosti

10:30

Ranní analýza: Indexy znovu rostou, dnes americké NFP

Včera slábnoucí americký dolar si přenesl sentiment i do páteční seance a pokračuje v korekci předchozích zisku poté, co atakoval letošní maxima. Do další vlny zisků se dostaly akciové indexy. Ropa se mezitím ponořila do silné korekce a je už levnější, než na začátku roku.

Podrobnosti

01.11.2018

17:09

Přehled dne: Slábnoucí americký dolar hlavním tématem na devizových trzích, Brent na 73 dolarech

Dnešní seance na devizových měla naprosto jednoznačný průběh, kdy trh ovládla korekce amerického dolaru. Akciové indexy dokázaly navázat na včerejší seanci a dnes se stabilizovaly na vyšších úrovních. Rizikové přirážky zůstávají lehce zvýšené a ropa pokračuje v prodejní aktivitě.

Chci číst

15:35

Další cla čínské dovozy zatím nejsou na pořadu dne

Po několika seancích, kdy akciový trh zužovala nervozita, a indexy byly pod prodejním tlakem, se zdálo, že se trhy začnou brzy uklidňovat. To by ovšem začátkem týdne nesměla ze Spojených států dorazit zpráva o přípravě dalších cel na čínské zboží.

Podrobnosti

10:14

Ranní analýza: Dolar od rána pod silným tlakem, dnes zasedá BoE

Americký dolar koncem včerejší a hlavně začátkem dnešní seance ztrácí a přichází tak očekáváná korekce po několika růstových seancích. Ropa Brent neudržela úroveň 75 dolarů za barel a opět ztrácí. Akciové trhy se začínají stabilizovat, úroveň rizikových přirážek pomalu klesá.

Podrobnosti

31.10.2018

17:00

Přehled dne: Dolar překonal letošní maxima, dohoda EU a Británie může být do 21. listopadu

Sentiment na devizových zůstává beze změny, americký dolar dále posiluje a válcuje tak ostatní měny. Uklidnění na akciových trzích přetrvává i s otevřením burzy v USA a akciové indexy jsou v zelených číslech. Ropě se příliš nedaří a vše nasvědčuje tomu, že pravděpodobně otestuje nižší úrovně.

Chci číst

15:46

Iránská produkce ropy stále dosahuje slušných hodnot

Předpovědi, že na trhu s ropou bude kvůli americkým sankcím na iránský obchod s ropou chybět více, jak 1 milion barelů denně se nakonec vůbec nemusí naplnit. Podle posledních dat nebude vše tak černé, protože iránské exporty jsou stále poměrně velké.

Podrobnosti

10:29

Ranní analýza: Akcie v USA korigují, dolar zůstává silnější

Klidnější seanci na finančních trzích koncem dne zachraňovaly americké indexy, kde S&P 500 rostl nad pondělní open a od začátku týdne se tak drží v zelených číslech. Na devizových trzích si své zisky drží americký dolar a téměř vyrovnal letošní maxima.

Podrobnosti

30.10.2018

17:03

Přehled dne: Spotřebitelská důvěra v USA je nejvýše od roku 2000, dolar zůstává silnější

Své ztráty dnes prohloubila britská libra, zatímco americký dolar si většinu svých pozic drží. Akciové trhy zůstávají nervózní a prozatím se jim nepodařilo výrazně se dostat z včerejších ztrát. Ropa dnes otestovala více jak dvou měsíční minima a zlato pokračuje v korekci.

Chci číst

10:14

Ranní analýza: Obchodní války opět dostaly pod tlak akciové trhy

Akciové trhy v USA neudržely včerejší slibně vypadající sentiment a index S&P 500 se propadl na nejnižší úrovně od začátku května. Americký dolar pokračuje ve zpevňování pozic a blíží se k letošním maximům. Ropa pokračuje v konsolidaci a zlato je vinou silnějšího dolaru v defenzivě.

Podrobnosti

29.10.2018

17:00

Přehled dne: Trhy začátkem týdne zůstávají v klidu

Začátek týdne zatím pobíhá v klidnějším tempu. Na devizových trzích hledáme směr, kterým se vydají trhy, přičemž americký dolar odevzdává dopolední zisky. Na akciové trhy dnes dorazilo uklidnění a trhy se dnes zatím pohybují v zelených číslech.

Chci číst

10:47

Ranní analýza: Akcie zůstávají nervozní, dolar pokračuje v růstu

Akciové trhy za sebou mají jeden z nejhorších týdnu v roce 2018 a pokračují tak v korekci, kterou se nedaří zachránit ani výsledkovou sezonou. Na devizových trzích zůstává silnější americký dolar a to navzdory páteční korekci. Koncem minulého týdne o sobě dali vědět na ropě býci a vytlačili cenu na vyšší úrovně.

Podrobnosti