Denní analýzy

Dnes

09:52

Euro nejníže od konce února, dnes zasedá ECB

Včerejší seance byla opět bez významných fundamentů a trhy byly především o americkém dolaru, který po menší korekci, když se ocitl na silné rezistenci, pokračoval opět v posilování.

Chci číst

Včera

17:04

Desetileté výnosy jsou nad 3%, hrozí inverzní výnosová křivka

Americké desetileté výnosy se dostaly na magickou úroveň 3%, ale co to vůbec znamená a proč to může trhy trápit? Především je třeba připomenout situaci z přelomu ledna a února, kdy se právě desetileté výnosy dostaly velmi blízko úrovně 3%, což bylo považováno za jeden z hlavních katalyzátorů výprodeje na akciových trzích.

Podrobnosti

09:59

Americké výnosy nad 3%, akcie opět korigují

Akciové indexy jsou opět ve výraznější korekci poté, co desetileté výnosy překonaly 3% hranici. Ta byla již několikrát skloňována jako psychologická úroveň, která může způsobit při jejích dosažení paniku na finančních trzích, což se i stalo.

Podrobnosti

24.04.2018

10:16

Ropa opět pokračuje v růstu, EURUSD pod 1,22

Americký dolar navazuje na zisky z minulého týdne a pokračuje v razantním posilování. Výrazně mu pomáhají desetileté výnosy v USA, které jsou velmi blízko 3% úrovně. Americký dolar se projevil i do vývoje ostatních finančních trhů a především měnových párů.

Podrobnosti

23.04.2018

11:05

Americký dolar pokračuje v ziscích z minulého týdne

Konec minulého týdne se nesl v podobném duchu jako celý minulý týden, kdy posiloval především americký dolar vůči ostatním měnám. V zisku nakonec uzavřely minulý týden i americké akciové trhy.

Podrobnosti

20.04.2018

15:34

Inflace v Kanadě zpomalila a oslabila kanadský dolar

Dnes v 14:30 byla zveřejněna data kanadské inflace. A to 2 dny poté co zasedala kanadské centrální banka, kdy nechala sazby beze změny na 1,25%. Inflace nakonec zpomalila více, než jaké bylo očekávání a může ještě více oddálit potencionální zvýšení sazeb v Kanadě.

Podrobnosti

10:59

Britská libra výrazně ztrácí, dnes kanadská inflace

Akciové trhy si během včerejší seance v USA prošly menší korekcí poté, co realizovaly za poslední 2 týdny výraznější zisky. Evropské akcie si během včerejší seance udržely své dosavadní zisky a zatím se oproti americkému trhu drží.

Podrobnosti

19.04.2018

15:30

Ropa je nejvýše od roku 2014

Zastupitelé ropného kartelu OPEC a Ruska se mají sejít tento týden v Saudské Arábii. Zatímco ve světe rostou geopolitická rizika ohrožující dodávky ropy, které tlačí výše cenu ropu, OPEC a Rusko chtějí pokračovat v produkčních škrtech.

Podrobnosti