Denní analýzy

Dnes

17:02

Levné dolary způsobují problémy rozvíjejícím se ekonomikám

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Chci číst

14:03

Přehled dne: Nezaměstnanost v Británii na 43 letých minimech, HDP v Německu přidalo 0,5%

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Chci číst

10:25

Ranní analýza: Dolar a turecká lira v korekci, dnes britský trh práce

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Chci číst

Včera

13:03

Technická analýza GBP/USD 13.8.2018

Na trhu GBP/USD jsme se dostali do dvou formací v jeden okamžik. Jedná se o trendový kanál a formace trojúhelník. Trendový kanál má úrovně high 1.27828 a low 1.27356, které je i součástí trojúhelníku.

Podrobnosti

13:51

Proč všichni prodávají tureckou liru?

Turecká lira se během pátečního dne dostala pod velmi silný prodejní tlak a proti americkému dolaru ztratila více jak 20%. Turecká lira je pod prodejním tlakem již 10 let, nicméně od začátku roku ztratila více jak 60% a za 2 roky více jak 110%.
Podrobnosti

10:01

Ranní analýza: Turecko vylekalo finanční trhy, americký dolar opět silnější

Páteční seance nabídla velmi zajímavé pohyby, kde byl silnější především amerických dolar a svou dominanci nakonec v průběhu seance potvrdil a udržel své zisky. Situace by se opět mohla uklidnit na trhu s ropu, která v pátek dokázala smazat část svých ztrát.

Podrobnosti

10.08.2018

15:08

Přehled dne: Nezaměstnanost v Kanadě prudce klesá, americká inflace podporuje FED

Na dopolední britská data navázaly odpoledne za oceánem data ze Severní Ameriky. Konkrétně americká inflace a kanadský růst práce. U obou fundamentů se jedná o jedny z nejdůležitějších v uplynulém týdnu.

Podrobnosti

10:20

Ranní analýza: Dolar opět silnější, EURUSD pod 1.15

Dolar si včera připravoval půdu na to, co bylo nevyhnutelné a to proražení úrovně 1.15 na měnovém páru EURUSD. Pomohly mu k tomu geopolitická rizika a silnější americký dolar se projevuje na většině z měnových párů. Pod prodejním tlakem se zároveň ocitly akciové trhy.

Podrobnosti

09.08.2018

14:37

Technická analýza USD/CAD 9.8.2018

Pro dnešní technickou analýzu jsem si vybral trh USD/CAD na hodinovém grafu. V dolní části vidíme dvě trendové čáry. První trendová čára nám ukazovala mírný pokles a vytváření supportu.

Podrobnosti

11:08

Ranní analýza: Pod tlakem je kvůli obchodním válkám ropa

Neobvykle volatilní seanci včera zažily finanční trhy a vybočily tak z dosavad klidnějšího obchodování. Pod prodejním tlakem byla opět britská libra a rostoucí geopolitická rizika dostala pod tlak akciový trh a trh s ropu.

Podrobnosti

08.08.2018

16:30

Tuzemský trh práce se dále přehřívá

Situace na tuzemském trhu práce se nemění a to ani přesto, že míra nezaměstnanosti stoupla v červenci z 2,9% na 3,1%. Bez práce je více jak 230 000 lidí, volných míst na trhu práce naopak rostl přes 300 000.
Podrobnosti

15:16

Přehled dne: Euru dochází síla, libra pod prodejním tlakem

Dnešní obchodní seance patří zatím mezi ty nejzajímavější v právě probíhajícím týdnu. Především na devizových trzích není o volatilitu nouze a zajímavé pohyby nabídlo několik trhů.

Podrobnosti

10:08

Ranní analýza: Obchodní války opět pomáhají japonskému jenu

Včerejší seance již otočila dosavadní sentiment a to především na devizových trzích, kde je americký dolar výrazně slabší. Na akciové trhy opět dopadla nervozita, když administrativa Spojených států zveřejnila seznam výrobků, na které uvalí další cla o objemu 16 mld. dolarů.
Podrobnosti