Denní analýzy

Včera

09:59

Křížový pár AUD/JPY zažívá pullback

AUD/JPY se dlouhodobě obchodovalo v rostoucí klínové formaci, viz předchozí analýzy. V minulém týdnu se již podařilo dostat se mimo tuto strukturu, ale v závěru týdne se trh vrátil k prolomené trendové linii a aspiruje na pullback.

Podrobnosti

09:55

Jaký pohyb dnes čekat od EUR/USD

Eurodolar se dostal do extrémně zajímavé technické situace. Býky udržela na uzdě klesající trendová linie, o které jsme minulý informovali, a týden uzavřel trh v červených číslech. 

Podrobnosti

20.10.2017

13:55

Dnes dominují makrokalendáři data z Kanady, analýza USD/CAD

Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 se ve čtvrtek opět posunuly výš a atakovaly nové rekordní hodnoty. Trhy opět hýbaly informace ohledně dalšího potenciálního kandidáta na post šéfa Fedu. 
Podrobnosti

10:28

Hlava ramena na GBP/AUD

Sterling včera klesl po slabších výsledcích maloobchodních prodejů nejen proti americkému dolaru, ale i proti australskému dolaru.

Podrobnosti

10:24

Sterling oslabuje po slabších výsledcích maloobchodních prodejů

Britskou libru včera oslabily maloobchodní prodeje, které klesly v září meziměsíčně o 0,8 procenta. Trh čekal mnohem menší propad maloobchodních prodejů, jenom o 0,1 procenta.

Podrobnosti

19.10.2017

16:26

Katalánská krize trvá, situace na americkém trhu práce se zlepšuje

Akcie na španělské burze dnes oslabují a výnosy z dluhopisů rostou, když Katalánský vůdce dnes zaslal dopis španělskému premiérovi Marianu Rajoyovi, v němž uvádí, že když nebude Madrid s Katalánskem jednat, může Katalánsko přistoupit k hlasování o nezávislosti.

Podrobnosti

10:12

Novozélandský dolar oslabuje po vytvoření nové parlamentní koalice

Novozélandský dolar v noci prudce oslabil, když se Labouristi domluvili na koalici s ostatními politickými stranami a vytvořili novou vládu po volbách v září. NZD/USD v noci spadl o 1,4 procenta. Labouristi byli předchozí volební období v opozici.

Podrobnosti

10:06

Technická analýza CAD/JPY 19.10.2017

Měnový pár CAD/JPY dokončil korekci ve vlajkové formaci, která následovala po rostoucím trendu. Opuštění vlajkové formace naznačuje opětovný nástup býků a možnost pokračovat v předchozím rostoucím trendu.

Podrobnosti

18.10.2017

15:54

Americké akciové indexy jsou každým dnem vyšší

Americký dolar v úterý posílil díky zprávě, že budoucím šéfem americké centrální banky (Fed) by se mohl stát ekonom ze Stanfordské univerzity a bývalý člen bankovní rady John Taylor.

Podrobnosti

09:35

Jak dlouho vydrží růst ropy?

Růst ropy zastavila hodnota 52,20, trh sice ještě není překoupený, přesto je vidět zpomalení růstu. Včerejší seanci uzavřel trh nerozhodnou „doji“ svíčkou a do dnešní seance vstoupil mírným gapem.

Podrobnosti

09:33

Dnes čekají libru data z trhu práce, analýza GBP/USD

Oblíbený sterling (GBP/USD) zatím nedokázal prodloužit svou cestu rostoucím trendovým kanálem. Trh narazil na silnou hladinu 1,3260, jejíž význam podpořila středová úroveň kanálu.

Podrobnosti

17.10.2017

15:31

Index ZEW ukazuje na pokračující růst německé ekonomiky

Nálada mezi německými investory a analytiky se v říjnu zlepšila, ukázal index ZEW. Analytici tak očekávají, že největší evropská ekonomika bude v následujících měsících pokračovat v solidním ekonomickém růstu. Index ZEW pro tento měsíc stoupl na 17,6 bodu ze 17,0 bodu za září.

Podrobnosti

12:14

Technická analýza EUR/JPY 17.10.2017

Tlak na cenu v případě EUR/JPY je jasný. Trh se obchoduje v dlouhodobé formaci rostoucího klínu, který je navíc podpořen o divergenci na oscilátoru MACD.

Podrobnosti

12:04

Svítá japonskému jenu na lepší časy?

Měnový pár CAD/JPY podobně jako EUR/JPY si razí cestu k jihu, zároveň tak opouští formaci rostoucího klínu, která vznikla společně s divergencí na oscilátoru  MACD. 

Podrobnosti