Denní analýzy

Včera

17:07

Přehled dne: Maloobchodní prodeje v USA dostaly dolar pod tlak

Americký dolar začal týden prohlubováním dosavadních ztrát a prostor tak dostaly ostatní měny. Odpolední seanci ovládl kanadský dolar a dohání tak vlak, který mu ujel minulý týden a nedokázal využít slabšího amerického dolaru.

Podrobnosti

10:43

Ranní analýza: Libra je vinou Brexitu opět pod tlakem

Skončil velmi divoký týden na finančních trzích s výrazným výprodejem na akciových trzích, na čemž vydělal japonský jen a slabší americký dolar a dal tak prostor ostatním měnám k ziskovému týdnu, ale také zlatu, které se dokonce dostalo nad širší oblast konsolidace.

Podrobnosti

12.10.2018

17:09

Přehled dne: Evropské měny ztrácí, akcie korigují ztráty

Poslední obchodní seance v týdnu prozatím probíhá ve velmi klidném tempu a trhy si udržují nízkou volatilitu a vydýchávají středeční výprodej na akciových trzích. Americký dolar dnes po třech ztrátových seancích sbírá menší zisky a do defenzivy přešly evropské měny euro a libra.

Podrobnosti

14:42

Akcie by se mohli rychle vrátit do býčího trendu

Na akciích se rýsuje zajímavá příležitost pro nákup. Akciové trhy v týdnu zachvátila panika a většina investorů vybrala své zisky, když se většina akciových indexů dostala blízko svých letošních maxim.

Podrobnosti

10:13

Ranní analýza: Inflace v USA zklamala a dolar je pod tlakem

Nervozita ze středeční seance se přelila i do té čtvrteční a investoři dále velmi opatrně přistupovali k obchodování na akciových trzích. Slabší data americké inflace dostala pod tlak americký dolar a ten pokračuje v prohlubování ztrát.

Podrobnosti

11.10.2018

17:21

Přehled dne: Akciové trhy pokračují v korekci, Inflace v USA zpomalila

Dnešní seance probíhá zatím podle očekávání v klidnějším tempu, což je způsobeno především včerejším výprodejem na akciových trzích a investoři na akciích se dnes snažím využít buy the dip mentalitu a vytlačit ceny na vyšší úrovně. Pod tlakem zůstává ropa, zatímco zlato dnes pokračuje ve zpevňování svých pozic.

Podrobnosti

16:11

Podle Trumpa FED zešílel a zvyšuje sazby příliš rychle

Během včerejší seance se akciové trhy dostaly pod silný prodejní tlak a jednodenní ztráta je druhá největší do únorové korekce. Rostoucí nervozita posledních dní tak vygradovala na úrovně, kdy vše dolehlo právě na akciové trhy, příčiny jsou přitom podobné jako v případě únorové korekce.

Podrobnosti

10:24

Ranní analýza: Akcie neudržely nervozní situaci, dnes americká inflace

Nervozita na finančních trzích včera pravděpodobně dosáhla včera svého vrcholu, kdy se pod silný prodejní tlak dostaly americké akciové indexy v čele s indexem S&P 500. Na negativním sentimentu se také svezla ropa a americký dolar, čehož využily drahé kovy a začaly zpevňovat.

Podrobnosti

10.10.2018

17:31

Přehled dne: Akciové trhy pod silným prodejním tlakem

Americký dolar dnes výrazněji ztrácí a spolu s ním jsou pod prodejním tlakem i akciové indexy po celém světě. Další růst zaznamenaly americké výnosy a index volatlity VIX je již na 19 bodech. Rostoucí nervozity využívá japonský jen, který dnes opět zpevňuje své pozice.

Podrobnosti

16:16

Ropa se nakonec na 100 dolarů podívat nemusí

Zprávy z posledních několika týdnů naznačují smíšený výhled na následující vývoj na ropném trhu. Ropa Brent hranice 100 dolarů za barel možná ani nemusí dosáhnout, ačkoliv produkce iránské ropy pokračuje v poklesu.

Podrobnosti

10:10

Ranní analýza: Trump opět kritizuje FED, dnes HDP v Británii

Včerejší seance byla kompletně v režii amerického dolaru, který zopakoval včerejší scénář, kdy dopoledne zpevňoval své pozice a odpoledne je začal korigovat, čímž dal prostor ostatním měnám. Pod tlakem zůstávají drahé kovy, zatímco ropa je opět v býčím trendu.

Podrobnosti

09.10.2018

17:35

Přehled dne: Trhy zůstávají nervozní, DAX zpevňuje půdu pod nohama

Finanční trhy začínají ztrácet důvěru v Itálii a výnosy z italských dluhopisů rostou na nejvyšší úrovně od roku 2014. Americký dolar zatím kopíruje včerejší scénář, kdy si dopoledne došel pro zisky a se začátkem americké seance je začal korigovat.

Podrobnosti

16:11

Americké výnosy opět znervózňují akciové investory

Guvernér americké centrální banky Jerome Powell minulý týden pomohl svým projevem výnosům z amerických dluhopisů, aby se dostaly na nejvyšší úrovně za posledních 7 let.

Podrobnosti

10:15

Ranní analýza: Ropa se vrátila do růstového trendu , japonec využívá nervozní situace

Máme za sebou další nervózní seanci, kdy americký dolar posiloval navzdory menším objemům z USA kvůli státnímu svátku, odpoledne ovšem část svých zisků odevzdal. Index volatility VIX se nadále drží na zvýšených úrovních kolem 16 bodů a asijské akciové trhy jsou na 17ti měsíčních minimech.

Podrobnosti