Denní analýzy

20.10.2020

12:35

OKEM ANALYTIKA - připravují se centrální bankéři na další krok?

Rostoucí nejistota související s průběhem pandemie v příštích týdnech může centrální banky přinutit k dalším opatřením, zejména s ohledem na pomalost politiků při rozhodování o fiskálních balíčcích.

Podrobnosti

12:02

GBPUSD - bude respektovat nový kanál?

GBPUSD se včera vrátil po testování kolem úrovně 1,30. Provedl retracement a potvrdil tím...
Chci číst

11:56

EURUSD - testování kolem 1.18

Včera trh snadno prolomil oblast 1,1750, která bude nyní vytvářet podporu. Ve výsledku jsme se rychle přiblížili k 1,18, ale oblast nebyla překonána.

Chci číst

11:05

Situace na trzích 20. října

Zhoršující se sentiment na Wall Street související s obavami o úspěch čtvrtého fiskálního balíčku (protichůdné informace byly včera večer obdrženy od obou politických táborů na toto téma) tlačí nahoru dolar a další bezpečná uložiště, ale jen nepatrně - není zde tak silná korelace jako dříve.

Podrobnosti

10:41

Videokomentář pro 43. týden 2020 - co aktuálně hýbe trhy

Pondělí, které se obvykle nese ve znamení optimismu, se v tomto týdnu zalilo do strachu z důvodu nejistot kolem schválení stimulačního balíčku v USA. Koronavirus, volby v USA, Earnings ad...

Chci číst

10:22

Další nárůst produkce ropy v Libyi

Jedním z faktorů, které negativně ovlivňují ceny ropy, je rostoucí produkce ropy v Libyi...
Chci číst

09:56

Nová prohlášení ze strany OPEC +

Začátek tohoto týdne na trhu s ropou nepřináší žádné rozhodující kroky ze strany investorů. Na jedné straně naděje na nový stimulační balíček v USA a oslabení amerického dolaru podporují stranu poptávky...

Chci číst

09:30

Ranní přehled, 20. října: EUR/USD opět na 1,1790

Americká seance: Během americké seance jsme zaznamenali mírný pokles eurodolaru, což byla korekce předchozího zvýšení na 1,1793 USD.
Podrobnosti

09:09

DAX: trvalá korekce směrem dolů

Futures DAX se blíží spodní hranici 12 690 bodů. vzestupný kanál z posledních 155 relací, který bere v úvahu...
Chci číst

19.10.2020

17:21

Wall Street poněkud potlačuje ústup z bezpečných přístavů

Hodinu po otevření Wall Street jsou americké akciové indexy níže. Investoři začínají pochybovat o tom, zda se téma čtvrtého fiskálního balíčku znovu stane součástí boje politiků.

Chci číst

16:08

Americké futures vykazují mírný nárůst

Deriváty hlavních amerických indexů (e-mini) naznačují potenciální vzestup SPX kolem 0,7%. Náladu v USA podporují naděje na vakcínu COVID19 do konce roku....
Chci číst

15:17

Obtížná rozhodnutí před kartelem OPEC

Na konci minulého týdne se sešel technický výbor kartelu OPEC+, aby pravidelně kontroloval soulad jednotlivých producentů ropy s ustanoveními ropné dohody...
Chci číst

13:52

Pšenice v USA je nejdražší od roku 2014

Začátek tohoto týdne přináší pokračování růstu cen pšenice. Kurz tohoto obilí ve Spojených státech prolomil hranici 6 USD za bušl a nyní se obchoduje kolem 6,33 $ za bušl.

Chci číst

12:37

OKEM ANALYTIKA - klíčovým tématem týdne je debata?

Téma statistik COVID a diskuse o dalších omezeních mírně ustoupilo a prolomilo další témata. To, které bude tento týden zásadní, však zatím není tak viditelné.

Podrobnosti

12:14

GBPUSD - zpět na 1,30

Naděje opět tlačí libru nahoru. Tentokrát jsou záminkou zprávy, že někteří britští politici chtějí uvolnit ustanovení kontroverzního zákona o vnitřním trhu, aby vytvořili lepší...
Chci číst

12:00

EURUSD - odražení od 1,17

Opakované pokusy o prolomení těchto kritických oblastí podpory selhaly, což způsobilo, že poptávka nyní převzala kontrolu. Pozoruhodné je pozitivní chování denního oscilátoru RSI9, který se odrazil...
Chci číst

10:58

Situace na trzích 19. října

V pondělí panuje o něco lepší sentiment, protože víkend nepřinesl výrazné zhoršení globálních statistik COVID-19 a optimismus se dostavil u několika místních témat. Téma americké fiskální dohody se vrací...
Podrobnosti

10:01

Vize přebytku na globálním ropném trhu v roce 2021

Začátek tohoto týdne na trhu s ropou je klidný. Navzdory neuspokojivým údajům o čínském HDP za třetí čtvrtletí a obavám ze zrychlujícího se šíření pandemie zůstávají ceny ropy dnes ráno stabilní a pohybují se kolem páteční závěrky.

Chci číst

10:01

Ranní přehled, 19. října: americký dolar posiluje

Asijská seance: Ačkoli první hodiny seance v Asii zaznamenaly mírný pokles dolaru, americká měna později
Podrobnosti

09:41

Dolar se stal minulý týden opět nejsilnější měnou světových trhů

Americký dolar v průběhu minulého týdne posiloval a splnil opět úlohu bezpečného přístavu.

Chci číst

09:11

Zámořské trhy: dva dynamické týdny - týdenní komentář

Zámořské akciové trhy se dočkaly prvních výsledků za třetí kvartál, které podle předpokladu začaly pozitivně.
Společnosti - zejména americké - zveřejnily údaje, které potvrzují ....
Podrobnosti

16.10.2020

17:22

Lepší americké výsledky a S&P500 nad 3 500 body, FX ale zůstává skeptický ...

Velkým překvapením se ukázaly údaje o maloobchodním prodeji v USA v září, které...
Chci číst

15:25

Zlato na cestě do klesajícího týdne

Ceny zlata po středečním výrazném výprodeji postupně šplhají nahoru. Tato zvýšení však mají malou dynamiku, takže je velká šance, že celý týden na trhu se zlatem skončí v záporném teritoriu.

Chci číst

14:06

S&P500: Ztráta nabídky na trendové linii

Průběh čtvrtečního obchodování na grafu S&P500 dal technikům obtížnou pozici. Otevření a rozbití místní vzestupné linie byl signál k prodeji.

Chci číst

13:28

Prognóza produkce pšenice v Argentině se snížila

Zatímco pšenice byla tento týden stále pod tlakem směrem dolů, což bylo výsledkem zvýšených prognóz vývozu z Evropské unie, včerejší zasedání výrazně změnilo náladu na trhu s obilím.

Chci číst

13:05

OKEM ANALYTIKA - vyvažování...

Při absenci pozitivních zpráv na téma COVID-19 ve čtvrtek doslova rozdrtilo morálku investorů, kteří se rozhodli pro masivní únik od rizikových aktiv.

Podrobnosti

11:23

Konsolidace ceny stříbra

Ceny stříbra se pohybují podobně jako ceny zlata, ale ve srovnání se zlatem vykazují větší...
Chci číst

10:42

Situace na trzích 16. října

Wall Street včera večer smazal předchozí propad poté, co se objevily zprávy, že Donald Trump je ochoten usilovat o dohodu s demokraty o čtvrtém fiskálním balíčku, ačkoli vůdce republikánské většiny v Senátu naznačil, že dohoda by měla být uzavřena po listopadových volbách.

Podrobnosti

08:32

Ranní přehled, 16. října

Americká seance: Eurodolar testoval při obchodování v USA 1,1687 USD...
Podrobnosti

15.10.2020

17:01

Bude hodně záležet na konci obchodování na Wall Street

Indexy newyorské burzy cenných papírů se začaly obchodovat níže, ale neprohlubují se. To pomáhá zpomalení růstu dolaru, který je však dnes na širokém trhu nepopiratelným vítězem.

Chci číst

14:14

Zvýšené prognózy vývozu pšenice z EU

Cena pšenice v USA tento týden mírně vzrostla na přibližně 6 dolarů za bušl. To se však pohybuje kolem letošních maxim a ceny pšenice mají zatím problém s vyšším růstem, což může...
Chci číst

12:06

OKEM ANALYTIKA - čas těžkých otázek

Při absenci dalších pozitivních informací se vlákno související s COVID-19 stává stále více viditelným a dynamicky rostoucí dynamika infekcí podněcuje nejistotu a strach z obtížných rozhodnutí...
Podrobnosti

11:55

Silný obrat na AUD/USD

Dnešní veřejné oznámení šéfa RBA o úrokových sazbách nadhodnocuje australský dolar...
Chci číst

11:33

Britský trh ztrácí pro Německo na důležitosti

Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na tom, jakou podobu by měli mít jejich vzájemné obchodní vztahy, ale německé společnosti pocítily již dávno dopady brexitu. Ostrovní trh pro ně začíná být až na několik výjimek méně důležitý...
Chci číst

10:58

Prognózy rekordní těžby zlata v dolech v roce 2021

Zlato se dnes ráno obchoduje kolem 1 900 $ za unci. Ceny zlata jsou stále silně ovlivňovány trhem v amerických dolarech - hodnota USD se tento týden mírně odrazila a vytvořila prostor pro výprodej zlata.

Chci číst

10:17

Situace na trzích 15. října

Včerejší slabší uzavření Wall Street negativně ovlivňuje sentiment ostatních aktiv. Čtvrtek je dalším dnem, kdy dolar na širokém trhu přidává zisky a změny jsou jasnější.

Podrobnosti

09:39

Nestabilní úspěch producentů ropy ve snaze vyvážit trh

Včerejší zpráva Amerického palivového institutu, ukazující pokles zásob ropy v minulém týdnu o více než 5 milionů barelů, podpořila poptávkovou stránku komoditního trhu.

Chci číst

08:17

DAX: Rozložení beze změny

Během středeční seance CFD na německém DAX se prodloužilo lokální snížení ceny, vyvolané úterním impulzem směrem dolů a získáváním zisku z poslední vzestupné vlny.

Chci číst

07:03

Ranní přehled, 15. října: EURUSD beze změny

Americká seance: Během relace v USA euro kleslo z přibližně 1,177 USD na 1,743 USD. Mírný nárůst USD je vysvětlen nárůstem případů COVID19 v Evropě a očekáváním amerického stimulačního balíčku.

 

Podrobnosti

14.10.2020

16:00

Wall Street v korekci, ale žádné další posilování dolaru v dohledu...

Odpoledne index S & P500 klesl pod hranici 3 500 bodů, což bylo způsobeno agenturními předpoklady, které naznačovaly značné potíže v rozhovorech o fiskální podpoře - ministr financí Steven Mnuchin to výslovně zmínil po setkání s předsedkyní Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi.

 

 

 

 

Chci číst

13:42

Libye po tři čtvrtě roce obnovuje produkci ropy, což může ovlivnit úroveň 40USD/b na WTI

Dle čelních představitelů Mezinárodní energetické agentury IEA v čele s jejím ředitelem Fatihem Birolem může mít obnovení těžby ropy Libyjskou státní společností....
Chci číst

12:26

Okem analytika - selektivní strach

Tématem, které spojuje události posledních 48 hodin, je samozřejmě COVID-19. Informace o zpožděních v práci na vakcíně byly pouze záminkou k vyvolání obavy, jejíž příčina má ekonomické podmínky.

Podrobnosti

11:37

Ceny bavlny se zvyšují v důsledku poškození hurikánem

Nabídky bavlny se pohybují v trendu trvajícím několik měsíců...
Chci číst

11:30

Předpovědi poklesu produkce ropné břidlice v USA

Tento týden nejsou investoři na trhu s ropou rozhodnuti ohledně směru cen ropy...
Chci číst

11:01

EURUSD - pod 1,1750

Včera večer nejistota spojená s pandemií COVID-19 viditelná na globálních trzích tlačila EURUSD pod ...
Chci číst

10:41

Situace na trzích 14. října

Středa přináší posílení dolaru vůči měnám rozvíjejících se trhů a smíšené výsledky ve skupině G10. Zde je libra nejslabší, protože ztrácí s rostoucími obavami, které přichází kvůli požadavkům dalších omezení týkající se pandemie koronaviru.

Podrobnosti

08:32

Posílení vedlejšího trendu - DAX

Úterní seance na grafu CFD na německém DAX skončila vymazáním pondělních zisků, což se jeví jako sbírání profitů z poslední vlny růstu.

Chci číst

07:27

Ranní přehled 14. října

Americká seance: Během obchodování v USA euro kleslo na 1,1730 USD. Tento krok je vysvětlen událostmi kolem společnosti J&J a následným třením mezi republikány a demokraty ohledně balíčku podpory.

 

Podrobnosti

13.10.2020

17:50

OPEC a IEA snižují své předpovědi poptávky po ropě

Seance na trhu s ropou přináší spoustu zajímavých dat a zpráv...
Chci číst

14:31

S&P500: smíšená nálada

Pohyby na akciovém indexu FUS500. (futures) před otevřením Wall Street naznačují smíšenou náladu těsně před Prime Day v USA.

Chci číst

13:47

Klidná seance na trhu se zlatem

Po včerejším mírném poklesu se dnes zlato většinu času obchoduje v konsolidaci. Ceny zlata oscilují kolem 1 926 USD za unci, takže zůstávají vysoko nad bariérou 1 900 USD za unci.

 

 

Chci číst

13:45

Okem analytika - staré, nové podněty ...

Včera jsem varoval před skutečností, že při absenci nového optimistického paliva na trzích se mohou slova ujmout virová vlákna, což bude záminka pro nápravu.

Podrobnosti