Denní analýzy

22.06.2018

16:34

Inflace v Kanadě zpomalila své tempo růstu

Inflační tlaky v Kanadě v květnu poněkud zeslábly. Alespoň to lze vyčíst z dnes zveřejněných výsledků inflace. Konkrétně meziročně inflace v Kanadě zůstala beze změny na 2,2%, ačkoliv většinové očekávání bylo, že inflace zrychlí na 2,5%.

Podrobnosti

10:13

BoE pomohla libře k ziskům, dnes zasedá OPEC

Včerejší seance byla z fundamentálního hlediska především o zasedání britské centrální banky. Ta sice dopředu signalizovala, že zvýšení sazeb nepřijde, nicméně investoři čekali na signál k možnému zvýšení na tiskové konferenci.

Podrobnosti

21.06.2018

11:01

Americký dolar silnější na většině z měnových párů, dnes zasedá BoE

Z trhů začíná pomalu opadat nervozita ohledně obchodních válek, ačkoliv rizika stále trvají a možná i trochu vyeskalovaly, jelikož EU zveřejnila seznam výrobků, na které značné od pátku uplatňovat 25% cla o objemu 2,8 mld. dolarů.

Podrobnosti

19.06.2018

16:18

Americké akcie jsou stále velmi atraktivní, ale ...

Pojďme společně zavzpomínat na začátek letošního roku, případně i konec toho minulého. Tentokrát se zaměříme na americký akciový trh, podle kterého se odvíjí finanční trhy na celém světě. Rok 2017 se nesl v duchu téměř lineárního růstu bez výraznější korekce. 

Podrobnosti

10:12

Obchodní války jsou opět téma číslo jedna

Včerejší seance nepřinesla z hlediska makroekonomických zpráv žádné nové informace, které by měly dopad na vývoj finančních trhů. Tudíž trhy napjatě vyčkávaly, jak se bude vyvíjet situace ohledně obchodních válek.

Podrobnosti

18.06.2018

10:50

Ropu čeká v pátek mnoho změn, investoři začínají ropu prodávat

Koncem minulého týdne proběhl na devizových trzích v klidnějším tempu, kdy trhy vydýchávaly silný výprodej na euru, který se projevil o do vývoje na ostatních, zejména dolarových párech.

Podrobnosti