Denní analýzy

Včera

17:00

Přehled dne: Trhy obchodují v úzkém cenovém rozpětí, USA hrozí cly na evropské automobily

Trhům chybí výraznější objemy z USA a ty ve většině případů ovládla nižší volatilita. Na akciovém trhu v USA se tedy nestalo vůbec nic, evropský akciový trh je mírně živější, ale také jsme svědky pomalejšího vstupu o nového týdne. Ropa si zatím drží zisky z minulého týdne.

Podrobnosti

10:41

Ranní analýza: Dolar po delší době defenzivní, dnes státní svátek v USA

Akciové indexy zakončily minulý týden výrazným růstem a přidaly tak další týdenní ziskovou seanci. Podobně na tom byla také ropa WTI, ta uzavřela nad 56 dolary za týden. Na devizových trzích oslaboval americký dolar a dal tak prostor ostatním měnám.

Podrobnosti

15.02.2019

17:02

Přehled dne: Průmyslová produkce v USA klesla o 0,9%, indexy rostou již osmý týden v řadě

Dnešní seance opět patřila mezi ty zajímavější, kdy obchodování ovlivnily překvapující výsledky několika fundamentů. Daří se australskému a novozélandskému dolaru a dalším rizikovým aktivům. Akciové indexy jsou dnes v zelených číslech a na nových letošních maximech.

Podrobnosti

14:12

Česká ekonomika rostla minulý rok o 3%

Dnes ráno zveřejnil Český statistický úřad odhad růstu HDP české ekonomiky za čtvrtý kvartál roku 2018 a zároveň data za celý rok 2018. Za samotné čtvrté čtvrtletí milého roku česká ekonomika rostla meziročně o 2,9%. Za celý rok by pak měla tuzemská ekonomika růst o celé 3%.

Podrobnosti

10:02

Ranní analýza: Indexy zůstávají kvůli americkým datům pod tlakem, ropa WTI je nad 55 dolary

Horší data z USA krátkodobě oslabila americký dolar, ten však na páru ERUSD zůstává silnější a trh je tak zpět pod cenou 1.13. Za zprávu reagovaly oslabením akciové indexy a další riziková aktiva, naopak rostly všeobecně známé bezpečné přístavy.

Podrobnosti

14.02.2019

17:10

Přehled dne: Maloobchodní prodeje v USA klesly nejvíce od roku 2009

Obchodování na finančních trzích dnes překvapivě silně zasáhlo zveřejnění maloobchodních prodejů v USA. Americký dolar si po úvodním slábnutí bere část svých zisků zpět. Pod prodejním tlakem jsou akciové indexy a také ropa.

Podrobnosti

14:51

Čínská data obchodu výrazně předčila očekávání

Čína dnes zveřejnila vývozní a dovozní údaje za leden, ty snadno překonaly očekávání a obchod v druhé největší ekonomice světa zůstává nadále velmi silný.

Podrobnosti

14:02

Německo se těsně vyhnulo recesi

Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí pouze stagnovala a o chlup se tak vyhnula technické recesi. Předběžná data z eurozóny dnes poukázala na růst v Německu o 0,0% za čtvrtý kvartál poté, co ekonomika ve třetím čtvrtletí vykázala záporný růst - 0,2%.

Podrobnosti

11:15

Ranní analýza: Dolaru pomohly výsledky inflace a vzal si své zisky zpět

Na devizových trzích po jednodenní pauze opět pokračoval v růstu americký dolar, pomohly mu mimo jiné výsledky inflace v USA. Akciové indexy pokračovaly v mírném růstu, rostla také cena ropy. Mírně slábly drahé kovy zlato a stříbro.

Podrobnosti

13.02.2019

17:12

Přehled dne: Americká inflace pomohla dolaru, ropa i indexy rostou

Dnes se opět daří akciovým indexům a ropě díky rostoucímu optimismu kolem obchodního sporu USA s Čínou. Devizové trhy dnes rozvlnily data inflace z Británie a USA. Mírně silnější je tak dnes opět americký dolar.

Podrobnosti

14:43

Produkční škrty ze strany kartelu OPEC budou vyšší, než se očekávalo

OPECu se nepodařilo v lednu snížit produkci o tolik, kolik původně plánoval. Konkrétně ropný kartel OPEC snížil svou produkci o 797 000 barelů, původně se očekávalo snížení produkce o 812 000 barelů denně. Celková produkce kartelu v lednu klesla na 30,81 milionů barelů denně.

Podrobnosti

10:24

Ranní analýza: Novozélandský dolar výrazně silnější, dnes britská a americká inflace

Americký dolar včera po několikadenní rally odezval část svých dosavadních zisků a dal tak prostor ostatním měnám, aby zpevnily své pozice. Akciové indexy včera kompletně vymazaly ztráty z konce minulého týdne a dostaly se na nová maxima letošního roku.

Podrobnosti

12.02.2019

17:29

Přehled dne: Indexy korigují ztráty z konce minulého týdne, EURUSD zpět nad 1.13

Akciovému indexu S&P 500 se v průběhu dnešní seance podařilo konkrétně vymazat ztráty z konce minulého týdne. Daří se i ostatním akciovým indexům a vesměs všechny jsou v zelených číslech. Na devizových trzích svůj růst pozastavil americký dolar a po více jak týdnu ztrácí.

Podrobnosti

15:41

Britské firmy přesouvají své investice mimo Británii

Britské společnosti se stejně jako další zahraniční společnosti začaly připravovat na možnost tvrdého brexitu a odklonily do Evropské unie investice ve výši 10 mld. dolarů. Se zjištěním přišla nová studie Londýnské školy ekonomie

Podrobnosti

10:02

Ranní analýza: EURUSD pokračuje v poklesu pod 1.13, večer bude mít projev Powell

Americký dolar si i začátkem týdne udržel svou sílu a dostal pod tlak ostatní měny. Akciové indexy po včerejší více volatilní seanci dnes opět rostou. Ropa WTI odmítla ceny pod 52 dolary za barel a roste spolu s dalšími rizikovými aktivy.

Podrobnosti