DAX těží z dobrých výsledků objednávek továren, ropa reaguje na požár v kanadské Albertě

Obchodování na evropských burzách je v pondělí v zelených číslech. Nákupní apetit podporují vyšší ceny ropy. Německý akciový index se v pondělí opět podíval nad kulaté číslo 10 000 bodů a odpoledne si připisuje 1,8 procenta zisku. Evropa dokázala vyrazit vzhůru i navzdory smíšeným výkonům asijské obchodní seanci. DAX těží hlavně z dobrých výsledků německých objednávek továren. Ty v březnu meziměsíčně vzrostly o 1,9 procenta více než jednou tolik, kolik čekal trh. Asijské akcie v pondělí většinou klesaly, když zklamání z pátečních výsledků americké nezaměstnanosti a slabá víkendová data o zahraničním obchodu Číny za duben vyvolala obavy ohledně síly dvou hlavních světových ekonomik. Čínský akciový index oslabil o 2 procenta. Nicméně japonský akciový index Nikkei stoupl a zastavil svůj předchozí 6denní pokles. Futures na americký akciový trh rovněž naznačují kladné otevření indexů. 

Cena americké ropy WTI rostla dopoledne o 1,8 procenta na 45,47 dolaru za barel v reakci na rozsáhlý požár v kanadské oblasti Alberta, kde se těží ropa z ropných písků, čímž se snížila denní produkce o 1 milion barelů. Nicméně cena ropy nedokázala prorazit horní hranu symetrického trojúhelníku a testovat předchozí maxima na hodnotě 46,52 USD za barel. Ropa tak i navzdory pozitivním zprávám z Kanady o nižší produkci zůstává uzavřena v symetrickém trojúhelníku. 

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy