Co čekat od dnešního zasedání Fedu?

Během večera dnešní seance zakončí FED svoje dvoudenní zasedání a očekávání jsou vysoká. USA se v minulém měsíci setkaly s tragickým výsledkem NFP reportu, který ukázal na slabiny pracovního trhu. Janet Yellenová proto musí zvážit, zda opravdu nastal ten správný čas pro další zvýšení úrokové sazby, nebo zda se vyplatí ještě počkat. Trhy aktuálně kalkulují jenom s dvou procentní pravděpodobností, že Fed zvýší úrokové sazby. Klíčová však bude nová ekonomická projekce a tisková konference, které by mohly naznačit další směřování měnové politiky USA. Dnes večer lze varovat před nečekanými výkyvy v ceně vzhledem k projevu Janet Yellenové na tiskové konferenci. Zásadní bude informace ohledně nejbližšího termínu zvýšení úrokových sazeb, a zda můžeme počítat již s červencem. Aktuálně trhy připisují tomuto kroku pravděpodobnost 20 procent.

USD/JPY se blíží dvouletým minimům na ceně 105,46. Trh v dlouhodobé býčí divergenci, a pokud by měl reagovat na základě technické analýzy, tak lze preferovat korekční pohyb. Tedy situaci, kdy dojde ke zvýšení úrokové sazby a dolar alespoň krátkodobě posílí proti japonskému jenu.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy