Začínám s Forexem - články

Videa

Články

Manuály

4 základní jednoduché formace japonských svíček

Publikováno 29.03.2017

Zaměříme se na svíčkové grafy skládající se z jedné svíčky a jak podle nich odhadnout budoucí vývoj na trhu. Používání jednotlivých formací pomůže k identifikaci možných trendů a jejich zvratů na trhu. Podíváme se na čtyři základní jednoduché formace japonských svíček.   

Přečíst článek

Základní japonské svíčkové formace

Publikováno 29.03.2017

Japonské svíčky jsou jedním ze způsobů, jak zakreslit vztah mezi kupci a prodejci na trhu. Svíčku mohou trend potvrzovat nebo upozorňovat na jeho změnu. Prakticky se jedná se o graf vyjadřující vztah úrovní otevírací a zavírací ceny a zobrazuje cenové maximum a minimum za určité časové období. 

Přečíst článek

Co to jsou japonské svíčky a jak nám pomohou v obchodování?

Publikováno 29.03.2017

Jedná se o jednu z nejpopulárnějších technických analýz na finančním trhu. Japonci už v 18. století vymysleli, jak pomoci této techniky obchodovat s rýží. Steve Nison přinesl obchodování japonských svíček na burzu do USA, čímž udělal tuto metodu obchodování populární na celém světě. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza Mědi, USD/CHF a AUD/CAD

Publikováno 21.03.2017

Americká centrální banka (Fed) předchozí týden zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procenta v souladu s očekáváními trhu. Americký dolar však reagoval poklesem, když si investoři uvědomili, že letos mohou skutečně počítat maximálně s 3 zvýšeními sazeb a že v příštím roce jich taky víc nebude, alespoň podle samotné prognózy bankovní rady.

Přečíst článek

Proč klesá cena ropy, když OPEC snížil těžbu?

Publikováno 16.03.2017

Cena ropy se předchozí týden propadla pod hodnotu 50 dolarů za barel prvně od loňského prosince, když nárůst zásob surové ropy v USA paralyzoval snahy zemí OPEC a 11 dalších producentů ropy snížit celkovou nabídku suroviny na světovém trhu. Saúdská Arábie, největší producent ze zemí OPEC, se zavázala snížit denní objem těžby o téměř půl miliónu barelů denně.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza ROPY, AUD/CAD, USD/CHF

Publikováno 15.03.2017

Ropa po delší době vyplnila naši dlouhodobou analýzu, jež předpokládala vyplnění motýlí harmonické formace. Trh se tak vrátil k silné supportní hranici 49,46 – 48,14. To, že zde trh hledá nové býčí momentu je již vidět na menší konsolidaci. Z dlouhodobého hlediska však trh zůstává v širokém trendovém kanálu, jehož spodní hrana je také potenciálním odrazovým můstkem. 

Přečíst článek

Švýcarská centrální banka je připravena oslabit frank

Publikováno 08.03.2017

Švýcarská centrální banka má i po ukončení fixace kurzu švýcarského franku proti euru (EUR/CHF) oči stále otevřené. Velmi pozorně monitoruje situaci v Evropě a upozorňuje na letošní politická rizika, která by mohla zlákat investory k nákupu švýcarského franku. Právě evropská dluhová krize přiměla investory k přesunu kapitálu z eur do franků.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/CAD, NZD/JPY a USD/JPY

Publikováno 07.03.2017

EUR/CAD musí být v současné době lákadlem pro obchodníky specializujícími se na netrendová období a „price action“. Trh se od prosince loňského roku obchoduje v pásmu 1,3850 a 1,4280. Nyní se měnový pár EUR/CAD opět chystá na cestu k horní hranice této konsolidace.

Přečíst článek