Čínský prezident pomohl na trzích býkům, dolar ztrácí

Včerejší seance postrádala důležité makroekonomické zprávy a trhy byly přívětivější pro technické obchodníky. Celkový sentiment nakonec ovládl americký dolar, ten díky včerejším ztrátám kompletně vymazal zisky z minulého týdne a opět ztrácí. To však pomohlo k zisku ostatním měnám v koši proti americkému dolaru. Výraznějšími zisky pokračoval kanadský dolar, který se drží i během dnešní seance. V zisku zakončil seanci i australský dolar, britská libra nebo euro. Dnes ráno měl však projev čínský prezident Si Ťin-pching, ve kterém se velmi pozitivně vyjádřil k postupnému otevření čínské ekonomiky pro zahraniční investory a přinesl tak pozitivní vánek, který zatím pohání akciové trhy na vyšší úrovně. Zároveň zmínil, plánované snížení cel na importy automobilů a dalších produktů. Především ujistil investory, že Čína bude dohlížet na ochranu duševního vlastnictví, čím argumentovaly Spojené státy při uvalení cel na čínské produkty. K několika negativním zprávám ohledně zahraničního obchodu mezi Čínou a USA se tedy dnes brzy ráno přidala jedna celkem pozitivní, kterou trhy velmi uvítaly. Zpráva pozitivně ovlivnila i ropu, která navázala na včerejší seanci, kdy si nečekaně došla pro výraznější zisky poté, co investoři zmírnili své obavy z obchodní situace mezi USA a Čínou. Zároveň jí trochu pomohl slabší americký dolar a fakt, že koncem páteční seance býci odmítli cenu pod 62 dolary za barel.

Dnešní seance je na makroekonomické zprávy opět trochu chudší. V 14:30 budou zveřejněny pouze stavební povolenky v Kanadě a měsíční PPI v USA. Důležité bude, zda trhy dokážou navázat na pozitivní sentiment z dnešního rána.

Bristká libra si drží na páru s americkým dolarem dlouhodobější růstový trend. Na ten navazuje i zatím v aktuálním týdnu intadenním pohybem a zajímavější jsou obchody long. Zajímavá konfluence je na úrovni 1.40953, kde několikrát otestovaná rezistence, která se stává supportem a 27,2% posledního růstového swingu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

26.04.2018

09:52

Včerejší seance byla opět bez významných fundamentů a trhy byly především o americkém dolaru, který po menší korekci, když se ocitl na silné rezistenci, pokračoval opět v posilování.

Chci číst

25.04.2018

17:04

Americké desetileté výnosy se dostaly na magickou úroveň 3%, ale co to vůbec znamená a proč to může trhy trápit? Především je třeba připomenout situaci z přelomu ledna a února, kdy se právě desetileté výnosy dostaly velmi blízko úrovně 3%, což bylo považováno za jeden z hlavních katalyzátorů výprodeje na akciových trzích.

Podrobnosti

25.04.2018

09:59

Akciové indexy jsou opět ve výraznější korekci poté, co desetileté výnosy překonaly 3% hranici. Ta byla již několikrát skloňována jako psychologická úroveň, která může způsobit při jejích dosažení paniku na finančních trzích, což se i stalo.

Podrobnosti