Čínský prezident pomohl na trzích býkům, dolar ztrácí

Včerejší seance postrádala důležité makroekonomické zprávy a trhy byly přívětivější pro technické obchodníky. Celkový sentiment nakonec ovládl americký dolar, ten díky včerejším ztrátám kompletně vymazal zisky z minulého týdne a opět ztrácí. To však pomohlo k zisku ostatním měnám v koši proti americkému dolaru. Výraznějšími zisky pokračoval kanadský dolar, který se drží i během dnešní seance. V zisku zakončil seanci i australský dolar, britská libra nebo euro. Dnes ráno měl však projev čínský prezident Si Ťin-pching, ve kterém se velmi pozitivně vyjádřil k postupnému otevření čínské ekonomiky pro zahraniční investory a přinesl tak pozitivní vánek, který zatím pohání akciové trhy na vyšší úrovně. Zároveň zmínil, plánované snížení cel na importy automobilů a dalších produktů. Především ujistil investory, že Čína bude dohlížet na ochranu duševního vlastnictví, čím argumentovaly Spojené státy při uvalení cel na čínské produkty. K několika negativním zprávám ohledně zahraničního obchodu mezi Čínou a USA se tedy dnes brzy ráno přidala jedna celkem pozitivní, kterou trhy velmi uvítaly. Zpráva pozitivně ovlivnila i ropu, která navázala na včerejší seanci, kdy si nečekaně došla pro výraznější zisky poté, co investoři zmírnili své obavy z obchodní situace mezi USA a Čínou. Zároveň jí trochu pomohl slabší americký dolar a fakt, že koncem páteční seance býci odmítli cenu pod 62 dolary za barel.

Dnešní seance je na makroekonomické zprávy opět trochu chudší. V 14:30 budou zveřejněny pouze stavební povolenky v Kanadě a měsíční PPI v USA. Důležité bude, zda trhy dokážou navázat na pozitivní sentiment z dnešního rána.

Bristká libra si drží na páru s americkým dolarem dlouhodobější růstový trend. Na ten navazuje i zatím v aktuálním týdnu intadenním pohybem a zajímavější jsou obchody long. Zajímavá konfluence je na úrovni 1.40953, kde několikrát otestovaná rezistence, která se stává supportem a 27,2% posledního růstového swingu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

13.12.2018

17:19

Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.

Chci číst

13.12.2018

15:38

Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci. Skupina technologických akcií FAANG v loňském roce neporazitelně rostla a pro investory tvořila základ jejich portfolia.

Chci číst

13.12.2018

10:07

Americký dolar během včerejší seance korigoval své dřívější zisky a nijak mu nepomohlo odpolední zveřejnění růstu americké inflace. Akciové indexy k večeru opět korigovaly dřívější zisky podpořené pozitivními zprávami z Číny. Ropa WTI opět testuje úrovně kolem 50 dolarů za barel.

Chci číst