Čínské akcie klesly o 6 procent před summitem G20, analýza AUD/USD

Čína se jen tak nevrátí k 10 procentnímu hospodářskému růstu z let 1990 až 2000. Opatření, která přijímá vláda, cílí na expanzi HDP v rozmezí 6,5 – 7,0 procent. Čínské akcie se dnes propadly o 6,5 procenta, před začátkem summitu zemí G20. Akcie zažily nejhorší den v tomto měsíci. Důvodem byla fixace čínského juanu proti USD na slabších hodnotách centrální bankou a nárůst krátkodobých úrokových sazeb v důsledku těsnějších finančních podmínek, což souvisí s prodejem zahraničních rezerv.

Ačkoliv Čína plánuje dále uvolňovat měnové podmínky, je otázkou, jaký bude finální výsledek. Na jedné straně expanzivní měnová politika zvyšuje zadlužení ekonomických subjektů a navíc PBOC utahuje měnovou politiku přes fixaci kurzu juanu, který ji nutí prodávat zahraniční rezervy a tím měnové podmínky naopak utahovat.

Intradenní pohled na australský dolar proti americkému dolaru ukazuje, že dnešní den pravděpodobně rozhodne o tom, která z harmonických formací (Gartley – červený a Bat – modrý) se ujme nadvlády. Klíčovou roli hraje dnešní noční minimum 0,7156, které pokud bude proraženo, tak zanikne šance na růstového Gartleyeho.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy