Čína povzbudila akciové investory, neplánuje oslabovat juan; analýza zlata

Evropské burzy v pondělí rostou a korigují ztráty z předchozích dvou týdnů. Optimismus čerpají z Asie, kde japonský akciový index Nikkei v noci posílil o 7 procent, a to i navzdory zprávám, že se tamní HDP v posledním čtvrtletí 2015 meziročně propadl o 1,4 procenta, což je o 0,2 procenta větší pokles, než čekali analytici. Akcioví investoři dnes reagují na zprávu z čínské centrální banky. Její hlavní představitel Zhou Xiaochuan o víkenduuvedl, že nevidí důvod, proto aby juan oslaboval a banka ho udrží stabilním proti světovým měnám.

Čínský juan dnes díky intervencím PBOC otevřel nejvýše proti USD v letošním roce na úrovni 6,5118, když ještě v pátek před oslavami nového roku (5.2.2016) se obchodoval na hodnotě 6,5314 proti USD. Sentimentu na akciovém trhu, zejména v bankovním sektoru, pomohla dnes rovněž zpráva, že Evropská centrální banka v rámci svého programu nákupů aktiv jedná s italskou vládou o nakupování balíků špatných úvěrů tamních bank.

Cena zlata koriguje svoje předchozí zisky a postupně se vrací k maximům, které předchozí týden překonala, a to maxima z října 2015 a května 2015, stejně jako historicky důležité číslo 1 200 USD za unci. Zlato se v růstu zastavilo až u třetí - poslední trendové linii. Po skončení korekce očekáváme další růst ceny zlata.

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy