Čína po zasedání G20 uvolňuje povinné minimální rezervy, indexy PMI opět zklamaly, analýza AUD/USD

Čínský index nákupních manažerů Caixin za výrobu spadl na 48,00 oproti očekávaným 48,4 bodům.  Podnikatelské podmínky ve výrobním sektoru se dle výrobců opět v únoru zhoršily. Klesly nové objednávky i produkce. Klesající produkce přitom byla jednou z hlavních příčin výprodeje na akciovém trhu, který nastartoval vstupem do nového roku. Nicméně dnes už tato kauzalita neplatila a čínský akciový index Shanghai Shenzhen uzavřel 1,8 procenta v plusu. Čínskému akciovému trhu včera zahrála do karet zpráva od čínské centrální banky, která snížila povinné minimální rezervy o 0,5 procenta, což uvolní 100 miliard dolarů do ekonomického systému. Klesl i státní index z nevýrobního sektoru na 52,7 bodu, nejníže od února 2012. Ve srovnání s lednem si pohoršil o 0,8 bodu.

AUD/USD se během noci mírně propadlo, nyní se však snaží o korekci. Obchodování tohoto páru se v poslední době stalo velmi obtížné, kvůli netrendovým pohybům a vzniku velkého množství technických úrovní. Trh je nyní u dna kanálu, kde se vždy rozhoduje, zda dojde k odrazu či narušení struktury.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy