Čína plánuje snížení objemu nákupu dluhopisů.

Středeční seance nenabídla žádné významné fundamenty a trhy byly i v takovém očekávání. Právě relativně klidnou seanci vylekala Čína. Odkud přišla zpráva, že zástupci Číny uvažují nad snížením objemu nákupu dluhopisů. Jednalo se pouze i citaci nejmenovaného zdroje, zprávu však citovala zpravodajská agentura Bloomberg. Na zprávu reagoval negativně především dolar, který ihned ztrácel na většině měnových párů. Pár EURUSD v odpolední seanci posiloval zpět na úroveň 1,20. Silnější euro dostalo pod lehce prodejní tlak německy akciový index DAX, který se dostal zpět pod hranici 13 300 eur. Další nečekaná zpráva, tentokrát spíše spekulace, ohledně vystoupení Kanady a Mexika z NAFTA. Kanadský dolar reagoval oslabením a nyní se již drží nad úrovní 1,25 USDCAD. Včerejší zásoby ropy klesly o téměř 5 milionů barelů, zatímco zásoby benzinu rostly více, než se očekávalo. Ropa se však většinu včerejší seance pohybovala pouze v konsolidačním pásmu, bez výraznější reakce na zprávy.

Dnes byly v 1:30 ráno v Austrálii zveřejněny výsledky z maloobchodních tržeb, které rostly o 1,2% což bylo výraznější jak očekávaný růst o 0,4%. Australský dolar na to reagoval posílením a navázal tak na dosavadní rostoucí trend. V 14:30 očekáváme výsledky amerického PPI a v 21:30 je na programu projev Williama Dudleyho v americké centrální bance FED. U ani jednoho z výše uvedených fundamentů neočekáváme však výraznější pohyb trhem.

Zatím nejvýrazněji tento týden posiluje měnový pár USDJPY. Japonský jen posiluje podpořen spekulacemi o snížení objemu nákupů dluhopisů a včerejším slábnoucím dolarem. Do zítřka, kdy nás čekají nové výsledky z USA, by měla dnešní seance proběhnout v klidu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti