Čína plánuje snížení objemu nákupu dluhopisů.

Středeční seance nenabídla žádné významné fundamenty a trhy byly i v takovém očekávání. Právě relativně klidnou seanci vylekala Čína. Odkud přišla zpráva, že zástupci Číny uvažují nad snížením objemu nákupu dluhopisů. Jednalo se pouze i citaci nejmenovaného zdroje, zprávu však citovala zpravodajská agentura Bloomberg. Na zprávu reagoval negativně především dolar, který ihned ztrácel na většině měnových párů. Pár EURUSD v odpolední seanci posiloval zpět na úroveň 1,20. Silnější euro dostalo pod lehce prodejní tlak německy akciový index DAX, který se dostal zpět pod hranici 13 300 eur. Další nečekaná zpráva, tentokrát spíše spekulace, ohledně vystoupení Kanady a Mexika z NAFTA. Kanadský dolar reagoval oslabením a nyní se již drží nad úrovní 1,25 USDCAD. Včerejší zásoby ropy klesly o téměř 5 milionů barelů, zatímco zásoby benzinu rostly více, než se očekávalo. Ropa se však většinu včerejší seance pohybovala pouze v konsolidačním pásmu, bez výraznější reakce na zprávy.

Dnes byly v 1:30 ráno v Austrálii zveřejněny výsledky z maloobchodních tržeb, které rostly o 1,2% což bylo výraznější jak očekávaný růst o 0,4%. Australský dolar na to reagoval posílením a navázal tak na dosavadní rostoucí trend. V 14:30 očekáváme výsledky amerického PPI a v 21:30 je na programu projev Williama Dudleyho v americké centrální bance FED. U ani jednoho z výše uvedených fundamentů neočekáváme však výraznější pohyb trhem.

Zatím nejvýrazněji tento týden posiluje měnový pár USDJPY. Japonský jen posiluje podpořen spekulacemi o snížení objemu nákupů dluhopisů a včerejším slábnoucím dolarem. Do zítřka, kdy nás čekají nové výsledky z USA, by měla dnešní seance proběhnout v klidu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

20.02.2018

10:23

Během včerejší seance jsme nebyli svědky žádných výrazných pohybů na finančních trzích. Může za to především nedostatek objemů, které chyběly na trzích kvůli státnímu svátku v USA. Dále trhům chyběly významnější fundamenty, které by dokázaly rozvlnit trhy.

Chci číst

19.02.2018

11:02

Během páteční seance jsme nebyli svědky žádného výraznějšího vzrušení v podobě zajímavějších fundamentů. Akciové trhy si ve většina případů udržely své pozice, případně přibraly další zisky. Ty přechází po korekci do klidnější fáze, kdy lze očekávat menší nárůst a spíše pohyb do strany. Zda je korekce u konce, nebo přijde další výprodej, bylo již řečeno mnoho.
Podrobnosti

16.02.2018

16:07

Ropa s největší pravděpodobností uzavře týden v zelených číslech. Už to vypadalo, že ropa po minulém týdnu, kdy dosáhla americká těžba rekordních maxim, bude nadále oslabovat. Nervozity na akciových trzích využil i americký dolar, který také částečně pomohl korekci i na ropě.

Podrobnosti