Čína plánuje snížení objemu nákupu dluhopisů.

Středeční seance nenabídla žádné významné fundamenty a trhy byly i v takovém očekávání. Právě relativně klidnou seanci vylekala Čína. Odkud přišla zpráva, že zástupci Číny uvažují nad snížením objemu nákupu dluhopisů. Jednalo se pouze i citaci nejmenovaného zdroje, zprávu však citovala zpravodajská agentura Bloomberg. Na zprávu reagoval negativně především dolar, který ihned ztrácel na většině měnových párů. Pár EURUSD v odpolední seanci posiloval zpět na úroveň 1,20. Silnější euro dostalo pod lehce prodejní tlak německy akciový index DAX, který se dostal zpět pod hranici 13 300 eur. Další nečekaná zpráva, tentokrát spíše spekulace, ohledně vystoupení Kanady a Mexika z NAFTA. Kanadský dolar reagoval oslabením a nyní se již drží nad úrovní 1,25 USDCAD. Včerejší zásoby ropy klesly o téměř 5 milionů barelů, zatímco zásoby benzinu rostly více, než se očekávalo. Ropa se však většinu včerejší seance pohybovala pouze v konsolidačním pásmu, bez výraznější reakce na zprávy.

Dnes byly v 1:30 ráno v Austrálii zveřejněny výsledky z maloobchodních tržeb, které rostly o 1,2% což bylo výraznější jak očekávaný růst o 0,4%. Australský dolar na to reagoval posílením a navázal tak na dosavadní rostoucí trend. V 14:30 očekáváme výsledky amerického PPI a v 21:30 je na programu projev Williama Dudleyho v americké centrální bance FED. U ani jednoho z výše uvedených fundamentů neočekáváme však výraznější pohyb trhem.

Zatím nejvýrazněji tento týden posiluje měnový pár USDJPY. Japonský jen posiluje podpořen spekulacemi o snížení objemu nákupů dluhopisů a včerejším slábnoucím dolarem. Do zítřka, kdy nás čekají nové výsledky z USA, by měla dnešní seance proběhnout v klidu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

16:43

Britská libra se po dlouhé době dočkala pozitivního impulsu, tentokrát v podobě lepších výsledků maloobchodních prodejů. Ty rostly v dubnu ve všech sektorech o 1,6%, překonaly konsenzus 0,8%.

Chci číst

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti