Čína plánuje snížení objemu nákupu dluhopisů.

Středeční seance nenabídla žádné významné fundamenty a trhy byly i v takovém očekávání. Právě relativně klidnou seanci vylekala Čína. Odkud přišla zpráva, že zástupci Číny uvažují nad snížením objemu nákupu dluhopisů. Jednalo se pouze i citaci nejmenovaného zdroje, zprávu však citovala zpravodajská agentura Bloomberg. Na zprávu reagoval negativně především dolar, který ihned ztrácel na většině měnových párů. Pár EURUSD v odpolední seanci posiloval zpět na úroveň 1,20. Silnější euro dostalo pod lehce prodejní tlak německy akciový index DAX, který se dostal zpět pod hranici 13 300 eur. Další nečekaná zpráva, tentokrát spíše spekulace, ohledně vystoupení Kanady a Mexika z NAFTA. Kanadský dolar reagoval oslabením a nyní se již drží nad úrovní 1,25 USDCAD. Včerejší zásoby ropy klesly o téměř 5 milionů barelů, zatímco zásoby benzinu rostly více, než se očekávalo. Ropa se však většinu včerejší seance pohybovala pouze v konsolidačním pásmu, bez výraznější reakce na zprávy.

Dnes byly v 1:30 ráno v Austrálii zveřejněny výsledky z maloobchodních tržeb, které rostly o 1,2% což bylo výraznější jak očekávaný růst o 0,4%. Australský dolar na to reagoval posílením a navázal tak na dosavadní rostoucí trend. V 14:30 očekáváme výsledky amerického PPI a v 21:30 je na programu projev Williama Dudleyho v americké centrální bance FED. U ani jednoho z výše uvedených fundamentů neočekáváme však výraznější pohyb trhem.

Zatím nejvýrazněji tento týden posiluje měnový pár USDJPY. Japonský jen posiluje podpořen spekulacemi o snížení objemu nákupů dluhopisů a včerejším slábnoucím dolarem. Do zítřka, kdy nás čekají nové výsledky z USA, by měla dnešní seance proběhnout v klidu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti