Britský pracovní trh rozhodne o osudu GBP/USD

Britskou libru dnes čekají důležitá data, v 10:30 bude zveřejněna míra nezaměstnanosti, která by měla zůstat na 5,1 procentech, dále změna v počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a index průměrného výdělku. Všechny tyto zprávy mají potenciál stát se v dnešní seanci kurzotvornými. Britská libra se proti americkému dolaru dostala v posledních 2 dnech pod tlak a hodně ztratila. Propad vysvětluje šéf analytik Gajan Mahadevan z Lloyds Bank změnou v očekáváních vývoje úrokové sazby v Británii. Podle průzkumu je zde 15procentní šance na 0,25 procentní snížení sazby v tomto roce, zatímco první případné zvýšení se neočekává dříve než v roce 2019.

Z pohledu technické analýzy sedí GBP/USD na silném supportu 1,4124, kde momentálně leží i klouzavý průměr 100. Barevně označený výlet nad trendovou linie se tak nyní jeví pouze falešný průraz. To, že trh zůstává na supportu, však dává naději na pohyb oběma směry. Propad pod hladinu by otevřel prostor k minimům 1,3835.

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy