Britskou libru rozvlnil komentář BoE

Dnes v 13:00 proběhlo zasedání Britské centrální banky Bank of England. Základní úroková sazba zůstala podle očekávání beze změny na 0,5%. Rétorika BoE se však změnila a do budoucna se očekává, že bude trochu více jestřábí. Zvýšení úrokových sazeb by tedy mohlo přijít již na příštím zasedání centrální banky. Dále zaznělo, že panuje nejistota ohledně možného přehřívání ekonomiky a BoE je do budoucna připravena zasáhnout pomocí monetárních stimulů. Inflace by měla postupně klesat během následujících dvou let na 2,2% a 2% inflační cíl by měly atakovat do tří let. Ekonomika by měla růst v roce 2018 o 1,8%. Zároveň nezaměstnanost by měla dále klesat a to ke 4%. 

GBPUSD reagoval na jestřábí zprávy posílením a překonal intradenní trendovou linii. Zprávy jsou však spíše intradenního charakteru a britský sterling by neměl začít nijak extrémní rostoucí trend. Libra posilovala i na ostatních měnových párech. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti