Britskou libru rozvlnil komentář BoE

Dnes v 13:00 proběhlo zasedání Britské centrální banky Bank of England. Základní úroková sazba zůstala podle očekávání beze změny na 0,5%. Rétorika BoE se však změnila a do budoucna se očekává, že bude trochu více jestřábí. Zvýšení úrokových sazeb by tedy mohlo přijít již na příštím zasedání centrální banky. Dále zaznělo, že panuje nejistota ohledně možného přehřívání ekonomiky a BoE je do budoucna připravena zasáhnout pomocí monetárních stimulů. Inflace by měla postupně klesat během následujících dvou let na 2,2% a 2% inflační cíl by měly atakovat do tří let. Ekonomika by měla růst v roce 2018 o 1,8%. Zároveň nezaměstnanost by měla dále klesat a to ke 4%. 

GBPUSD reagoval na jestřábí zprávy posílením a překonal intradenní trendovou linii. Zprávy jsou však spíše intradenního charakteru a britský sterling by neměl začít nijak extrémní rostoucí trend. Libra posilovala i na ostatních měnových párech. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti