Britskou libru rozvlnil komentář BoE

Dnes v 13:00 proběhlo zasedání Britské centrální banky Bank of England. Základní úroková sazba zůstala podle očekávání beze změny na 0,5%. Rétorika BoE se však změnila a do budoucna se očekává, že bude trochu více jestřábí. Zvýšení úrokových sazeb by tedy mohlo přijít již na příštím zasedání centrální banky. Dále zaznělo, že panuje nejistota ohledně možného přehřívání ekonomiky a BoE je do budoucna připravena zasáhnout pomocí monetárních stimulů. Inflace by měla postupně klesat během následujících dvou let na 2,2% a 2% inflační cíl by měly atakovat do tří let. Ekonomika by měla růst v roce 2018 o 1,8%. Zároveň nezaměstnanost by měla dále klesat a to ke 4%. 

GBPUSD reagoval na jestřábí zprávy posílením a překonal intradenní trendovou linii. Zprávy jsou však spíše intradenního charakteru a britský sterling by neměl začít nijak extrémní rostoucí trend. Libra posilovala i na ostatních měnových párech. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Chci číst

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti

17.01.2019

10:02

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Podrobnosti