Britskou libru rozvlnil komentář BoE

Dnes v 13:00 proběhlo zasedání Britské centrální banky Bank of England. Základní úroková sazba zůstala podle očekávání beze změny na 0,5%. Rétorika BoE se však změnila a do budoucna se očekává, že bude trochu více jestřábí. Zvýšení úrokových sazeb by tedy mohlo přijít již na příštím zasedání centrální banky. Dále zaznělo, že panuje nejistota ohledně možného přehřívání ekonomiky a BoE je do budoucna připravena zasáhnout pomocí monetárních stimulů. Inflace by měla postupně klesat během následujících dvou let na 2,2% a 2% inflační cíl by měly atakovat do tří let. Ekonomika by měla růst v roce 2018 o 1,8%. Zároveň nezaměstnanost by měla dále klesat a to ke 4%. 

GBPUSD reagoval na jestřábí zprávy posílením a překonal intradenní trendovou linii. Zprávy jsou však spíše intradenního charakteru a britský sterling by neměl začít nijak extrémní rostoucí trend. Libra posilovala i na ostatních měnových párech. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

16:43

Britská libra se po dlouhé době dočkala pozitivního impulsu, tentokrát v podobě lepších výsledků maloobchodních prodejů. Ty rostly v dubnu ve všech sektorech o 1,6%, překonaly konsenzus 0,8%.

Chci číst

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti