Britskou libru rozvlnil komentář BoE

Dnes v 13:00 proběhlo zasedání Britské centrální banky Bank of England. Základní úroková sazba zůstala podle očekávání beze změny na 0,5%. Rétorika BoE se však změnila a do budoucna se očekává, že bude trochu více jestřábí. Zvýšení úrokových sazeb by tedy mohlo přijít již na příštím zasedání centrální banky. Dále zaznělo, že panuje nejistota ohledně možného přehřívání ekonomiky a BoE je do budoucna připravena zasáhnout pomocí monetárních stimulů. Inflace by měla postupně klesat během následujících dvou let na 2,2% a 2% inflační cíl by měly atakovat do tří let. Ekonomika by měla růst v roce 2018 o 1,8%. Zároveň nezaměstnanost by měla dále klesat a to ke 4%. 

GBPUSD reagoval na jestřábí zprávy posílením a překonal intradenní trendovou linii. Zprávy jsou však spíše intradenního charakteru a britský sterling by neměl začít nijak extrémní rostoucí trend. Libra posilovala i na ostatních měnových párech. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

21.02.2018

16:44

Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně.
Chci číst

21.02.2018

10:25

Americké akciové indexy dalším dnem korigují své zisky z minulého týdne. Nelze však zatím mluvit o další vlně výprodejů, ale spíše panuje nejistota investorů ohledně budoucího vývoje na trzích (více k problematice akciových trhů a případné další korekce doporučuji přečíst včerejší článek zde na stránkách bossainfo.cz). Nervozity na akciových trzích zatím využívá nejvíce americký dolar, který od konce minulého týdne razantně posiluje a likviduje dosavadní ztráty.

Chci číst

20.02.2018

17:02

Úterní seance zatím probíhá podobně jako ta včerejší. Chybí nám důležitá makra, která by ovlivnila trh, ten zatím tedy jen následuje dosavadní trend, případně se snaží udržet si dosavadní zisky. V posilování zatím pokračuje americký dolar, který se i díky rostoucím desetiletým výnosům dostal nad 50% výprodeje z minulého týdne. Zatímco dolar pomalu likviduje ztráty z minulého týdne a udává v podstatě směr na devizovém trhu, americké desetileté výnosy pokračují v růstu a je jen otázkou času kdy překonají 3% hranici.

Podrobnosti