Britská libra roste za všech okolností. Analýza GBP/USD

Britská libra se včera celou seanci nesla v býčím módu a na páru GBP/USD vzniklo nové 14denní maximum. Libra se mohla opřít o překvapivě dobrý výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) ze sektoru stavebnictví, který dosáhl na 45,9 bodu namísto očekávaných 44,2. Index tak sice zůstává stále v kontrakčních hodnotách, avšak včerejší výsledek ukázal, že brexit je zatím spíše jen psychologickým faktorem. Libru dneska nezlomil ani výsledek stejného indexu z odvětví služeb. Index potvrdil svoji hodnotu 47,2 bodu pod úrovní 50 bodů. Sektor služeb se podílí na HDP 80 procenty a pokles indexu do zóny kontrakce není pro vyhlídky britské ekonomiky příznivé. Nicméně libra stále roste.

GBP/USD prolomilo silnou rezistenci 1,3280 a opustilo tak dlouhodobou konsolidaci. Nyní má trh volnou cestu až k hodnotám kolem 1,3450. Po takto silném impulsu je však třeba počítat i s možným korekčním pohybem, který už probíhá. Dokud však trh zůstane uvnitř trendového kanálu a ideálně nad modrou zónou, jsou vyhlídky pozitivní. Zítra zasedá britská centrální banka. 

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy