Britská libra reaguje jenom na slovo „Brexit“

Výborná data maloobchodních prodejů a silné veřejné finance dnes nedokázaly povzbudit britskou libru, která je pod prodejním tlakem kvůli obávanému Brexitu (opuštění Británie Evropskou unii). Dnes probíhá druhým dnem v řadě summit mezi Británii a lídry Evropské unie, kteří zatím nenašli společnou řeč. Nicméně i kdyby nakonec tyto dvě strany dospěly ke vzájemné dohodě, David Camerom musí následně rychle přesvědčit britské voliči, aby v referendu hlasovali za setrvání v unii.

Maloobchodní prodeje na ostrovech v lednu meziměsíčně vzrostly o 2,3 procenta, což je nejsilnější růst za poslední 2 roky. V meziročním srovnání se indikátor zvýšil až o 5,2 procenta. Maloobchod je důležitou složkou HDP. Celková hodnota prodaných výrobků v maloobchodu se v lednu meziměsíčně zvýšila i navzdory nízké cenové hladině o 2,3 procenta a meziročně vzrostla o 2,3 procenta. Výrazně posílil prodej online, a to o 10, 4 procenta meziročně.

GBP/USD dokončil korekci na Fibonnacciho úrovni návratnosti 50. Následně prolomil rostoucí trendovou linii, čímž obnovil klesající trend. Aktuálně vidíme, že Fibo úroveň 23,60 funguje jako silná rezistence. První podporou jsou minima z května 2010, pak neledují letošní minima, a nakonec libru může čekat cesta z kopce, která jí jepředpovídaná v případě Brexitu.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy