Britská libra po zasedání centrální banky (BoE) silně posiluje

Britská centrální banka (BoE) dnes na svém zasedání ponechala úrokové sazby na předchozí úrovni. Základní úroková sazba zůstala na 0,5 procentu. Všech 9 členů bankovní rady hlasovalo jednomyslně. Představitelé měnové politiky se na dnešním zasedání shodli, že ostrovní ekonomika je ohrožena nejistotou, kterou přináší červnové referendum o setrvání země v evropské unii (Brexit). Navíc růst britské ekonomiky po rychlém zotavení minulých let ve druhé polovině loňského roku zpomalil. Nicméně aktuální ukazatele podle banky naznačují, že ekonomický růst si v prvním kvartále udrží stejnou hybnou sílu, jakou měl koncem loňského roku. Co se týče budoucího vývoje úrokových sazeb po referendu, centrální banka uvedla, že sazby spíše vzrostou, než nevzrostou, avšak jen postupně.  Britská libra reaguje na výsledky zasedání banky pozitivně a posiluje proti USD. Avšak USD ještě stále absorbuje rány, které mu včera udělil Fed.

Britská libra opustila klesající trendový kanál, znovu se k němu vrátila, otestovala ho, odrazila se od něj a míří nahoru, kde ji čeká rezistence 1,4600 – 1,46500. Když se podaří sterlingu ji zdolat, otevře se mu prostor k silnějšímu růstu. 

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy