Briti ztrácejí důvěru v domácí ekonomiku, analýza EUR/GBP

Britská spotřebitelská morálka klesla v únoru na nejnižší hodnotu za poslední rok. Institut GFK přišel s výsledkem, že jeho indikátor spadl ze 4 bodů na 0, což je nejméně od prosince 2014. Není se ve výsledku moc čemu divit. Britská centrální banka neustále straší před globálními riziky a do toho přišlo schválení referenda o Brexitu, které rozděluje společnost. Sub-index měřící pocit prosperity dokonce spadl na -12 bodů a dosáhl tak 2 a půlletého minima.

Vůči fundamentu se dnes staví technická analýza. Měnový pár EUR/GBP ukazuje hned dvě harmonické formace, které budou tlačit pár dolů k posílení libry na úkor eura. Na 4hodinovém grafu je vidět motýlí formace, která se nachází v reverzní zóně. Denní graf pak nabízí pohled na Netopýří formaci. Oba grafy jsou navíc podpořené divergencí na MACD. Dnes by tedy euro nemusel pokračovat v býčím trendu.


 

Denní graf


 

Analýza USD/JPY na pátek

USD/JPY nedosáhlo na 100procentní expanzi býčího impulsu. Namísto toho byli nakupující zastaveni na úrovni 61,8, kterou prochází i dolů mířící trendová linie. Trh by se tak mohl začít vracet k naznačené podpoře 112,30. Negativní výhled pro dnešní seanci by změnilo až uzavření nad včerejšími maximy. 


 

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy