Británie razantně snížila výhled růstu, dolar trhá další rekordy

Ekonomové Spojeného království snížili výhled ekonomického růstu země pro rok 2017 z 2,2 % na 1,4 %. Například na trh GBP/USD zpráva přinesla značné zvýšení volatility, dramatický pokles libry se však zatím nekoná.

Dolar dnes očekával objednávky dlouhodobé spotřeby. Analytici očekávali zvýšení růstu na 1,5 %, výsledkem je však růst 4,8 %, což je velice dobré překvapení pro stav ekonomiky po slabých předchozích měsících. Co se týče jádrových objednávek dlouhodobé spotřeby, zde se čekala stagnace na 0,2 %, ale výsledkem je také zlepšení ve formě růstu o 1 %. Dále byly zveřejněny nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti, ty dopadly mírně hůře, než se čekalo. Místo 241 tisíc jich bylo 251 tisíc.

Dolar po těchto zprávách opět výrazně posílil. Euro vůči dolaru oslabuje aktuálně o 0,72 %. Dolarový index je na dalších rekordních hodnotách když atakuje hranici 102 a roste tak do hodnot, které jsme naposledy zaznamenali v roce 2002. Index překoupenosti/přeprodanosti se tak stále drží v překoupených hodnotách a může brzy přinést výhodnější pozici k prodeji. Konec uptrendu naznačí překonání linie indikátoru hranice 70 směrem dolů, ideálně ve spojitosti například s reverzní svíčkovou formací. Cílem takového obchodu může být hranice podpory 99,1.

Autor: Získejúčet.cz

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy