Británie přinesla smíšené výsledky trhu práce, analýza EUR/GBP

Britský trh práce zůstává před červnovým referendem o Brexitu stabilní. Počet nezaměstnaných Britů klesl za první tři měsíce letošního roku o 2000, přičemž míra nezaměstnanosti se udržela podle očekávání na úrovni 5,1 procenta. Počet zaměstnaných lidí v prvním čtvrtletí letošního roku stoupl o 44 000 a míra zaměstnanosti tak stoupla na rekordní maximum 74,2 procenta. Výborná data však vystřídaly obavy, že ekonomika Británie by mohla zpomalovat vzhledem k tomu, že nová místa přibývají stále pomaleji. Předchozí údaj byl mnohem silnější, přibylo až 195 000 nových pracovních míst. Počet Britů žádajících o podporu v nezaměstnanosti v dubnu klesl o 2400 na 737 800, nicméně tato statistika byla revidována strmě nahoru za měsíc březen na 14 700, což je největší měsíční přírůstek žádostí od září 2011. Mzdy rostly také pomaleji. Bez bonusů v prvním čtvrtletí meziročně stouply o 2,1 procenta, což je 0,2 procenta pod odhady trhu.

EUR/GBP opustil rostoucí klín a lze spekulovat na vytvoření formace hlava ramena s neckline úrovní vyznačenou černě. U neckline úrovně je také 100denní průměr, tedy silná podpora. Dnešní reakce měnového páru na tuto hodnotu bude velmi důležitá. Uzavření ceny pod hodnotou podpory (neckline) a 100denním průměrem může signalizovat další výprodej na EUR/GBP. 

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy