Brent nad 78 dolary za barel, dnes je na programu několik fundamentů

Během včerejší seance jsme postrádali důležitější makroekonomické zprávy a tak trhy následovaly dřívější sentiment a opět byly na programu geopolitická rizika ve světě. Nicméně hlavní slovo měl odpoledne opět americký dolar, který otočil dosavadní korekci a začal opět lehce posilovat. Mohly za to především klesající obavy z obchodních válek mezi USA a Čínou, které podpořily v růstu americké dluhopisy. Desetileté americké výnosy se opět dostaly nad 3% a dolar opět reagoval zpevněním. Za zklidnění kolem obchodních válek mohl americký prezident Donald Trump, ten slíbil pomoc čínské společnosti ZTE Corp., která byla penalizována za porušení amerických sankcí vůči Iránu. Zajímavá situace se objevila včera na ropě. Ropa Brent totiž dokázala posilovat nad 78 dolarů za barel a to především kvůli stále panujícímu riziku z přerušení dodávek ropy. Mezitím však americká ropa WTI dokázala posílit pouze nad 71 dolarů za barel a spread mezi ropu Brent a WTI se opět rozšířil na 7 dolarů. Zároveň ropu WTI drží zpět očekávání rostoucí americké produkce na nová historická maxima spolu s obrovským poklesem venezuelské produkce. Americké akciové trhy zpomalily prozatím svůj nárůst a sbírají další síly pro pokračování býčího trendu. Německý akciový index DAX se již na delší dobu zastavil u úrovně 13 000, a pokud udrží dlouhodobější rostoucí trend, lze očekávat, že by se mohlo podařit úroveň prorazit.

Australský dolar zůstává po zveřejnění zápisu ze zasedání centrální banky v klidu a spíše si udržel svůj dlouhodobější klesající trend. Dnes je na programu hned několik důležitých fundamentů jak pro finanční trhy, tak pro celkovou ekonomickou situaci ve světě. V 10:30 jsou na programu data z britského trhu práce. V 11:00 HDP z EU a německý ZEW index. V 14:30 se přesune pozornost do USA, kde budou zveřejněny maloobchodní tržby.

Německý akciový index DAX jak již bylo zmíněno, bojuje s úrovní 13 000 a stále se drží v dlouhodobějším rostoucím trendu. Jedná se však především o psychologickou úroveň vzhledem k tomu, že silnější rezistence se zdá být kolem úrovně 13 200, kde byli obchodníci v minulosti mnohem aktivnější.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti