Brent nad 78 dolary za barel, dnes je na programu několik fundamentů

Během včerejší seance jsme postrádali důležitější makroekonomické zprávy a tak trhy následovaly dřívější sentiment a opět byly na programu geopolitická rizika ve světě. Nicméně hlavní slovo měl odpoledne opět americký dolar, který otočil dosavadní korekci a začal opět lehce posilovat. Mohly za to především klesající obavy z obchodních válek mezi USA a Čínou, které podpořily v růstu americké dluhopisy. Desetileté americké výnosy se opět dostaly nad 3% a dolar opět reagoval zpevněním. Za zklidnění kolem obchodních válek mohl americký prezident Donald Trump, ten slíbil pomoc čínské společnosti ZTE Corp., která byla penalizována za porušení amerických sankcí vůči Iránu. Zajímavá situace se objevila včera na ropě. Ropa Brent totiž dokázala posilovat nad 78 dolarů za barel a to především kvůli stále panujícímu riziku z přerušení dodávek ropy. Mezitím však americká ropa WTI dokázala posílit pouze nad 71 dolarů za barel a spread mezi ropu Brent a WTI se opět rozšířil na 7 dolarů. Zároveň ropu WTI drží zpět očekávání rostoucí americké produkce na nová historická maxima spolu s obrovským poklesem venezuelské produkce. Americké akciové trhy zpomalily prozatím svůj nárůst a sbírají další síly pro pokračování býčího trendu. Německý akciový index DAX se již na delší dobu zastavil u úrovně 13 000, a pokud udrží dlouhodobější rostoucí trend, lze očekávat, že by se mohlo podařit úroveň prorazit.

Australský dolar zůstává po zveřejnění zápisu ze zasedání centrální banky v klidu a spíše si udržel svůj dlouhodobější klesající trend. Dnes je na programu hned několik důležitých fundamentů jak pro finanční trhy, tak pro celkovou ekonomickou situaci ve světě. V 10:30 jsou na programu data z britského trhu práce. V 11:00 HDP z EU a německý ZEW index. V 14:30 se přesune pozornost do USA, kde budou zveřejněny maloobchodní tržby.

Německý akciový index DAX jak již bylo zmíněno, bojuje s úrovní 13 000 a stále se drží v dlouhodobějším rostoucím trendu. Jedná se však především o psychologickou úroveň vzhledem k tomu, že silnější rezistence se zdá být kolem úrovně 13 200, kde byli obchodníci v minulosti mnohem aktivnější.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti