BoE a ČNB rozhodují o úrokových sazbách, zemní plyn dnes otestují nová týdenní data

 

Dnešní fundamenty

Ve 13:00 nás čeká zasedání hned dvou centrálních bank, a to britské (BoE) a české (ČNB), kde se mimo jiné bude rozhodovat o úrokových sazbách. Uvidíme, zda snižování úrokových sazeb ve Spojených státech v minulém týdnu ovlivní i rozhodování dalších centrálních bank. Názor analytiků však zůstává stejný a na čtvrtečním zasedání ČNB nelze očekávat výrazné změny v měnové politice.

Ve 13:30 bude mít proslov guvernér BoE Mark Carney.

V 16:30 bude zveřejněna změna zásob zemního plynu. Zemní plyn v posledních několika týdnech roste, především z důvodu posledních zpráv o chladnější zimě ve Spojených státech. Nervozitu a zvýšenou volatilitu lze na dané komoditě očekávat, nacházíme se těsně před hlavní topnou sezónou a trhem budou hýbat jak zprávy o počasí, tak právě změny zásob zemního plynu.

Analytici očekávají nárůst zemního plynu o 45B, což je výrazně pod předchozími zveřejněnými týdenními změnami (89B, 87B, 104B...).

Zemní plyn, Daily

V případě výrazného zvýšení zásob zemního plynu než analytici očekávají, může trh dočasně oslabit. V opačném případě lze očekávat pokračující posilování trhu až k hodnotě 3.0.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

21.11.2019

13:26

Trhy zmítá napětí kolem obchodní dohody mezi USA a Čínou a tzv. impeachmentu...

Podrobnosti

21.11.2019

07:48

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti

20.11.2019

10:58

Brzy ráno zasedala Čínská lidová banka... Ve 20:00 bude zveřejněn zápis z poslední schůze FOMC...

Podrobnosti