Technická analýza EUR/USD, ZLATO a AUD/USD

Publikováno 25.08.2016

Eurodolar (EUR/USD) si tento týden otestoval silnou rezistenci 1,13500. U hrany této rezistence je vidět dlouhý knot, který naznačuje krátkodobou převahu medvědů. Pokud se dolaru podaří zmobilizovat síly, mohl by aspirovat na vyplnění motýlí formace. V tomto případě bude hrát klíčovou roli proražení pondělního minima.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/USD, GBP/USD, ZLATA

Publikováno 11.08.2016

Měnový pár EUR/USD se zatím obchoduje uvnitř medvědího „range“ pásma, jež vznikl v pátek po povedeném NFP reportu. Americký dolar zatím tedy nedokázal využít potenciál, který do něj byl vkládán z počátku týdne. Momentálně se trh odrazil od rezistence 1,111. Prodejci nutně potřebují k dalšímu úspěchu prolomit páteční minima. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza ROPY, DAXU, GBP/USD

Publikováno 03.08.2016

Ropa i v tomto týdnu navazuje na svůj dlouhodobý trend. Trh dokázal v pondělní seanci vytvořit medvědí outside svíčku, která na první pohled značí pokračování v klesajícím trendu. Momentálně tak trh čeká na prolomení pondělního minima. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza ROPY, DAXU, GBP/USD

Publikováno 26.07.2016

Ropa zvládla souboj se supportem 44,51 a učebnicově tak vyplnila formace klesajícího trojúhelníku. Minulý týden patřil bez pochyby medvědům, kteří dosáhli i další podpory 43,00 USD za barel. Vydrží-li trend, tak je dalším záchytným bodem až hladiny 41,35. Z USA přicházejí zprávy o obnovení aktivity těžařů, což ceně ropy rovněž nepomáhá v růstu. Na pokles ceny ropy může reagovat i kanadský dolar (CAD). 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza GBP/USD, EUR/USD, DAXu

Publikováno 20.07.2016

Měnový pár GBP/USD nedokázal prodloužit býčí impuls, který vznikl pro průrazu konsolidační klínové formace podpořen reakcí na býčí divergenci. Namísto toho krátkodobý vývoj naznačuje, že může vznikat reverzní formace hlava-ramena, jejíž neckline úroveň leží blízko podpory 1,3145, jejíž proražení by pro libru mohlo znamenat návrat k několikaletým minimům.

Přečíst článek

Analýza hlavních měnových párů

Publikováno 18.05.2016

Eurodolar se i nadále drží mimo formaci rostoucího klínu. Rezistence 1,13 odolala dvěma pokusům o proražení a prodávající, tak získali trochu pevnější půdu pod nohama. Nyní je tak teoreticky cesta volná k podpoře 1,12. Nicméně trh by potřeboval výraznější impuls směrem k jihu, aby se potvrdilo, že nejde jen o falešný průraz. 

Přečíst článek

Týdenní výhled pro hlavní měnové páry

Publikováno 11.05.2016

EUR/USD zůstává sevřeno uvnitř klínové formace, kterou tradičně doprovází divergence na oscilátoru MACD. Techničtí obchodníci tak nyní netrpělivě očekávají reakci trhu na hodnotu 1,133, kterou prochází podpůrná trendová linie. 

Přečíst článek

Jak vytěžit maximum z úpadku uhlí?

Publikováno 29.04.2016

Podíl uhlí na výrobě energie ve Spojených státech amerických soustavně klesá. Sice pro zastánce veřejného zdraví a ochránce životního prostředí se blýská na lepší časy, už ne toliko pro federální vládu a její závislost na „špinavém“ palivu. Uhlí tak postupně přestává být v americké elektroenergetice dominantním zdrojem energie.

Přečíst článek