Týdenní technická analýza Mědi, USD/CHF a AUD/CAD

Publikováno 21.03.2017

Americká centrální banka (Fed) předchozí týden zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procenta v souladu s očekáváními trhu. Americký dolar však reagoval poklesem, když si investoři uvědomili, že letos mohou skutečně počítat maximálně s 3 zvýšeními sazeb a že v příštím roce jich taky víc nebude, alespoň podle samotné prognózy bankovní rady.

Přečíst článek

Proč klesá cena ropy, když OPEC snížil těžbu?

Publikováno 16.03.2017

Cena ropy se předchozí týden propadla pod hodnotu 50 dolarů za barel prvně od loňského prosince, když nárůst zásob surové ropy v USA paralyzoval snahy zemí OPEC a 11 dalších producentů ropy snížit celkovou nabídku suroviny na světovém trhu. Saúdská Arábie, největší producent ze zemí OPEC, se zavázala snížit denní objem těžby o téměř půl miliónu barelů denně.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza ROPY, AUD/CAD, USD/CHF

Publikováno 15.03.2017

Ropa po delší době vyplnila naši dlouhodobou analýzu, jež předpokládala vyplnění motýlí harmonické formace. Trh se tak vrátil k silné supportní hranici 49,46 – 48,14. To, že zde trh hledá nové býčí momentu je již vidět na menší konsolidaci. Z dlouhodobého hlediska však trh zůstává v širokém trendovém kanálu, jehož spodní hrana je také potenciálním odrazovým můstkem. 

Přečíst článek

Švýcarská centrální banka je připravena oslabit frank

Publikováno 08.03.2017

Švýcarská centrální banka má i po ukončení fixace kurzu švýcarského franku proti euru (EUR/CHF) oči stále otevřené. Velmi pozorně monitoruje situaci v Evropě a upozorňuje na letošní politická rizika, která by mohla zlákat investory k nákupu švýcarského franku. Právě evropská dluhová krize přiměla investory k přesunu kapitálu z eur do franků.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/CAD, NZD/JPY a USD/JPY

Publikováno 07.03.2017

EUR/CAD musí být v současné době lákadlem pro obchodníky specializujícími se na netrendová období a „price action“. Trh se od prosince loňského roku obchoduje v pásmu 1,3850 a 1,4280. Nyní se měnový pár EUR/CAD opět chystá na cestu k horní hranice této konsolidace.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza amerického dolaru, DAXu, NZD/JPY

Publikováno 28.02.2017

Hlavní událostí předchozího týdne bylo zveřejnění z posledního zasedání americké centrální banky (Fed). Zápis nepřinesl žádné nové informace. Potvrdil, že centrální banka je připravena dále zvyšovat úrokové sazby pokud bude pokračovat současné tempo zvyšování inflace a prosperity trhu práce. 

Přečíst článek

Souhrnná analýza: GBP/JPY, AUD/CAD a CAD/CHF

Publikováno 21.02.2017

Britská libra opět čelí tlaku prodávajících. Na měnovém páru GBP/JPY, který dlouhodobě sledujeme, stále platí harmonický výhled. Klíčovou roli hraje poslední důležité minimum na denním grafu na ceně 138,43. Tato hladina, musí být prolomena, aby trh potvrdil medvědí trend. Dlouhodobě formace předpokládá posílení japonského jenu až k ceně 127.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza: AUD/NZD, USD/CAD a GBP/JPY

Publikováno 14.02.2017

Ekonomika eurozóny stále potřebuje podporu Evropské centrální banky, zejména z důvodu politické nestability uvedl předchozí týden prezident Mario Draghi před Evropským parlamentem. Politickou nejistotu potvrdila Francouzská nacionalistická politička a předsedkyně Národní fronty Marine Le Pen, když řekla, že pokud vyhraje v prezidentských volbách, pak vyvede Francii z eurozóny.

Přečíst článek