Týdenní technická analýza amerického dolaru, DAXu, NZD/JPY

Publikováno 28.02.2017

Hlavní událostí předchozího týdne bylo zveřejnění z posledního zasedání americké centrální banky (Fed). Zápis nepřinesl žádné nové informace. Potvrdil, že centrální banka je připravena dále zvyšovat úrokové sazby pokud bude pokračovat současné tempo zvyšování inflace a prosperity trhu práce. 

Přečíst článek

Souhrnná analýza: GBP/JPY, AUD/CAD a CAD/CHF

Publikováno 21.02.2017

Britská libra opět čelí tlaku prodávajících. Na měnovém páru GBP/JPY, který dlouhodobě sledujeme, stále platí harmonický výhled. Klíčovou roli hraje poslední důležité minimum na denním grafu na ceně 138,43. Tato hladina, musí být prolomena, aby trh potvrdil medvědí trend. Dlouhodobě formace předpokládá posílení japonského jenu až k ceně 127.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza: AUD/NZD, USD/CAD a GBP/JPY

Publikováno 14.02.2017

Ekonomika eurozóny stále potřebuje podporu Evropské centrální banky, zejména z důvodu politické nestability uvedl předchozí týden prezident Mario Draghi před Evropským parlamentem. Politickou nejistotu potvrdila Francouzská nacionalistická politička a předsedkyně Národní fronty Marine Le Pen, když řekla, že pokud vyhraje v prezidentských volbách, pak vyvede Francii z eurozóny.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza: CAD/JPY, S&P500 a CAD/CHF

Publikováno 17.01.2017

Křížový měnový pár CAD/JPY se dle očekávání neudržel příliš dlouho nad strmou trendovou linií. Trh po prvním prolomení vytvořil dvojitý vrchol u rezistence 88,36. Nyní se měnový pár postupně přibližuje k úrovni podpory 86,00, která rozhodne o platnosti formace. Pokud by trh uzavřel pod touto hodnotou, pak zároveň prolomí „neckline“ úroveň, což bude negativní signál naznačující naplnění reverzní formace dvojité vrcholu a výprodej CAD/CHF.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza: Ropa, USD/JPY a S&P 500

Publikováno 03.01.2017

Ropa začíná pomalu ztrácet svůj růstový potenciál. Dlouhodobá harmonická analýza sice predikuje posílení až k hodnotám 58,25 USD za barel, avšak současný vývoj ukazuje, že cesta ke zdražení bude strnitá. Trh se dostal do reverzní formace rostoucího klínu, jejíž platnost potvrzuje medvědí divergence na MACD, jako pravděpodobnější se tak nyní jeví návrat k hodnotě 51,53. Obchodníci ropy budou nyní pečlivě sledovat, jak budou hlavní producenti dodržovat maximální denní limity těžby, na nichž se domluvil OPEC s Ruskem na konci roku 2016.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza: ROPA, AUD/JPY a AMERICKÝ DOLAR

Publikováno 20.12.2016

Ropa neboli černé zlato pokračuje v růstové tendenci. Obchodování na základě technických parametrů je v poslední době složité, především díky nedávnému falešnému prolomení hladiny 51,53 USD za barel. Jediným vodítkem, tak zůstává dříve avizovaná harmonická motýlí formace. Ta predikuje posílení k hodnotě 58,25 USD za barel. Ropa nejdříve kladně reagovala na domluvu producentů OPEC o snížení objemu denní produkce, k níž se přidalo i Rusko. Nicméně investoři si nejsou jistí, zda země dokážou dohodu splnit. Rovněž poslední data z komoditního trhu ukazují na vysoké zásoby ropy v USA. Je potřeba také počítat s tím, že když stoupne cena ropy, zvýší se těžební aktivita z břidlic v USA, což navýší zásoby černého zlata na trhu.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza NZD/JPY, CAD/JPY a AUD/CAD

Publikováno 13.12.2016

Málo sledovaný křížový pár NZD/JPY se díky spanilé jízdě nakupujících dostal až k důležité týdenní rezistenci 83,55. Trh se nachází v parabolickém trendu a logicky je tak silně překoupený. Naposledy se stochastický oscilátor nacházel v takto extrémních hodnotách v listopadu 2014. 

Přečíst článek