Týdenní technická analýza AUD/USD, USD/CAD, ROPY

Publikováno 20.06.2017

Předchozí týden nám nabídl několik zajímavých ekonomických událostí. Americká centrální banka (Fed) zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procenta na 1,25 procenta, načrtla plán zmenšování své bilance a zopakovala jarní makroekonomickou prognózu. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/CAD, EUR/JPY a mědi

Publikováno 13.06.2017

Trhy začínají týden ve vyčkávacím módu a připravují se na středeční výsledek zasedání americké centrální banky (Fed), od níž se očekává zvýšení úrokových sazeb. Kromě tohoto kroku budou investoři sledovat novou makroekonomickou prognózu, zejména projekci úrokových sazeb na nejbližší dva roky.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/CZK, BOSSAEUR a EUR/CAD

Publikováno 06.06.2017

Nejzajímavější den tohoto týdne bude čtvrtek, kdy se odehraje několik zajímavých politických a ekonomických událostí. V tento den zasedá Evropská centrální banka (ECB), od níž se nečekají změny v nastavení měnové politiky. Nicméně investoři budou sledovat projev prezidenta Draghiho, aby identifikovali, jak banka vnímá rizika na straně inflace a ekonomického růstu. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza AUD/USD, EUR/GBP a NZD/USD

Publikováno 24.05.2017

Odvolání šéfa FBI či zprávy o vazbách Trumpova týmu na Rusko vedlo předchozí týden k výprodeji na americkém dolaru a k poklesu výnosů z amerických státních dluhopisů. Americký dolar se nedokáže vzpamatovat z těchto událostí. Podezření ohledně Trumpových vazeb na Rusko snižuje důvěru Kongresu v prezidenta, a tím i možnost prosadit slibované daňové a další prorůstové reformy. Americký dolar letos zatím ztrácí 7 procent hodnoty.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza USD/CHF, NZD/USD, EUR/CAD

Publikováno 16.05.2017

O víkendu se domluvilo Rusko se Saudskou Arábií na prodloužení dohody, která zavazuje členské státy OPEC a další těžaře ropy k nižším limitům. Ropa reagovala na tyto zprávy 3procentním růstem. Na vyšší cenu ropu kladně reagovaly akciové indexy a ostatní riziková aktiva rovněž rostla.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza USD/CHF, USD/JPY a USD/CAD

Publikováno 09.05.2017

Po francouzských prezidentských volbách se zklidnila situace v Evropě a pozornost investorů se obrací k Fedu. Bankovní rada předchozí týden na zasedání uvedla, že zpomalení růstu HDP v prvním kvartálu je přechodní záležitostí, která by neměla zabránit zvyšování úrokových sazeb. Tento týden budou pečlivě sledované výroky 4 členů bankovní rady, zda naznačí další utažení měnových podmínek již příští měsíc.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/USD, Stříbra, USD/CAD

Publikováno 02.05.2017

Nejdůležitější událostí uplynulého týdne bylo zasedání Evropské centrální banky. Ta ponechala úrokové sazby i nastavení programu kvantitativního uvolňování (QE) beze změny. Projev prezidenta ECB Maria Draghiho se od toho březnového zásadně nezměnil. O konci programu QE se ECB chce začít bavit, až uvidí, že inflace udržitelně míří ke dvěma procentům.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/CAD, GBP/AUD a ROPY

Publikováno 25.04.2017

Finanční trhy tento týden vstřebávají výsledek prvního kola francouzských prezidentských voleb. Vítězství Emanuele Macrona v prvním kole a vysoká šance na výhru v druhém kole zvýšily apetit investorů po rizikových aktivech a naopak do nemilosti se dostaly tvz. „bezpečné přístavy“ zlato a japonský jen. Druhé kolo voleb se koná za dva týdny 7. května. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza amerického dolaru, EUR/JPY a EUR/AUD

Publikováno 18.04.2017

Hlavní slovo si v tomto týdnu vezmou francouzské prezidentské volby, které se konají již o víkendu 23. dubna. Do druhého kola (7. května) postoupí dva kandidáti ze 4 favoritů. Z makrokalendáře budou dominovat evropské indexy nákupních manažerů (PMI) v pátek, které mohou být zastíněny právě blížícími se francouzskými volbami. Americký dolar stále nedokáže najít důvod k růstu.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza Ropy, britské libry a AUD/NZD

Publikováno 11.04.2017

Americká centrální banka (Fed) v zápisu z březnového zasedání uvedla, že může letos v druhé polovině roku začít snižovat svou bilanční sumu ve výši 4,5 bilionu dolarů s tím, jak se ekonomická data vylepšují. Před finanční krizí dosahovala bilance Fedu 1 bilionu dolarů. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/JPY, Stříbra, GBP/USD

Publikováno 04.04.2017

ECB je nekomfortní s tím, že investoři začali sázet na zvýšení úrokových sazeb již v úvodu příštího roku. Vznikají tím tlaky na růst výnosů s jihoevropských státních dluhopisů, což může zpomalit tamní ekonomický růst. Euro předchozí týden oslabila nejen slova ECB, ale i výsledek inflace, která v březnu klesal na 1,5 procenta z únorových 2 procent. 

Přečíst článek