Týdenní technická analýza USD/CHF, USD/JPY a USD/CAD

Publikováno 09.05.2017

Po francouzských prezidentských volbách se zklidnila situace v Evropě a pozornost investorů se obrací k Fedu. Bankovní rada předchozí týden na zasedání uvedla, že zpomalení růstu HDP v prvním kvartálu je přechodní záležitostí, která by neměla zabránit zvyšování úrokových sazeb. Tento týden budou pečlivě sledované výroky 4 členů bankovní rady, zda naznačí další utažení měnových podmínek již příští měsíc.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/USD, Stříbra, USD/CAD

Publikováno 02.05.2017

Nejdůležitější událostí uplynulého týdne bylo zasedání Evropské centrální banky. Ta ponechala úrokové sazby i nastavení programu kvantitativního uvolňování (QE) beze změny. Projev prezidenta ECB Maria Draghiho se od toho březnového zásadně nezměnil. O konci programu QE se ECB chce začít bavit, až uvidí, že inflace udržitelně míří ke dvěma procentům.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/CAD, GBP/AUD a ROPY

Publikováno 25.04.2017

Finanční trhy tento týden vstřebávají výsledek prvního kola francouzských prezidentských voleb. Vítězství Emanuele Macrona v prvním kole a vysoká šance na výhru v druhém kole zvýšily apetit investorů po rizikových aktivech a naopak do nemilosti se dostaly tvz. „bezpečné přístavy“ zlato a japonský jen. Druhé kolo voleb se koná za dva týdny 7. května. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza amerického dolaru, EUR/JPY a EUR/AUD

Publikováno 18.04.2017

Hlavní slovo si v tomto týdnu vezmou francouzské prezidentské volby, které se konají již o víkendu 23. dubna. Do druhého kola (7. května) postoupí dva kandidáti ze 4 favoritů. Z makrokalendáře budou dominovat evropské indexy nákupních manažerů (PMI) v pátek, které mohou být zastíněny právě blížícími se francouzskými volbami. Americký dolar stále nedokáže najít důvod k růstu.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza Ropy, britské libry a AUD/NZD

Publikováno 11.04.2017

Americká centrální banka (Fed) v zápisu z březnového zasedání uvedla, že může letos v druhé polovině roku začít snižovat svou bilanční sumu ve výši 4,5 bilionu dolarů s tím, jak se ekonomická data vylepšují. Před finanční krizí dosahovala bilance Fedu 1 bilionu dolarů. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/JPY, Stříbra, GBP/USD

Publikováno 04.04.2017

ECB je nekomfortní s tím, že investoři začali sázet na zvýšení úrokových sazeb již v úvodu příštího roku. Vznikají tím tlaky na růst výnosů s jihoevropských státních dluhopisů, což může zpomalit tamní ekonomický růst. Euro předchozí týden oslabila nejen slova ECB, ale i výsledek inflace, která v březnu klesal na 1,5 procenta z únorových 2 procent. 

Přečíst článek

Týdenní technická analýza Mědi, USD/CHF a AUD/CAD

Publikováno 21.03.2017

Americká centrální banka (Fed) předchozí týden zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procenta v souladu s očekáváními trhu. Americký dolar však reagoval poklesem, když si investoři uvědomili, že letos mohou skutečně počítat maximálně s 3 zvýšeními sazeb a že v příštím roce jich taky víc nebude, alespoň podle samotné prognózy bankovní rady.

Přečíst článek

Proč klesá cena ropy, když OPEC snížil těžbu?

Publikováno 16.03.2017

Cena ropy se předchozí týden propadla pod hodnotu 50 dolarů za barel prvně od loňského prosince, když nárůst zásob surové ropy v USA paralyzoval snahy zemí OPEC a 11 dalších producentů ropy snížit celkovou nabídku suroviny na světovém trhu. Saúdská Arábie, největší producent ze zemí OPEC, se zavázala snížit denní objem těžby o téměř půl miliónu barelů denně.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza ROPY, AUD/CAD, USD/CHF

Publikováno 15.03.2017

Ropa po delší době vyplnila naši dlouhodobou analýzu, jež předpokládala vyplnění motýlí harmonické formace. Trh se tak vrátil k silné supportní hranici 49,46 – 48,14. To, že zde trh hledá nové býčí momentu je již vidět na menší konsolidaci. Z dlouhodobého hlediska však trh zůstává v širokém trendovém kanálu, jehož spodní hrana je také potenciálním odrazovým můstkem. 

Přečíst článek

Švýcarská centrální banka je připravena oslabit frank

Publikováno 08.03.2017

Švýcarská centrální banka má i po ukončení fixace kurzu švýcarského franku proti euru (EUR/CHF) oči stále otevřené. Velmi pozorně monitoruje situaci v Evropě a upozorňuje na letošní politická rizika, která by mohla zlákat investory k nákupu švýcarského franku. Právě evropská dluhová krize přiměla investory k přesunu kapitálu z eur do franků.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/CAD, NZD/JPY a USD/JPY

Publikováno 07.03.2017

EUR/CAD musí být v současné době lákadlem pro obchodníky specializujícími se na netrendová období a „price action“. Trh se od prosince loňského roku obchoduje v pásmu 1,3850 a 1,4280. Nyní se měnový pár EUR/CAD opět chystá na cestu k horní hranice této konsolidace.

Přečíst článek