Týdenní technická analýza AUD/NZD, USD/CAD, CAD/JPY

Publikováno 19.09.2017

Finanční trhy se tento týden soustředí na středeční zasedání americké centrální banky (Fed), která bude rozhodovat o úrokových sazbách. Navíc nám nabídne novou makroekonomickou prognózu, v níž bude zajímavé sledovat očekávaný vývoj HDP, inflace a úrokových sazeb pro letošní a příští rok.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza EUR/GBP, ROPY, ZLATA

Publikováno 11.09.2017

Předchozí týden Evropská centrální banka (ECB) opět nenabídla detaily ohledně ukončení programu nákupu aktiv (QE). Ty mají být zveřejněny až na říjnovém zasedání. Nicméně zdroje blízké ECB uvedly, že bankovní rada pracuje s několika variantami, které počítají s postupným snižováním objemu nákupu aktiv a prodloužením programu do června nebo až září příštího roku.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza AUD/JPY, EUR/GBP, EUR/AUD

Publikováno 22.08.2017

Poslední srpnový týden je známy tradičním ekonomickým sympoziem v americkém Jackson Hole, na němž vystoupí centrální bankéři i přední ekonomové. Mezi nejdůležitější prezentující patří Janet Yellenová, šéfka amerického Fedu, a Mario Draghi, prezident ECB.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza AUD/USD, NZD/USD, EUR/JPY

Publikováno 01.08.2017

Začátek srpna je tradičně spojený s americkými daty z trhu práce (NFP), která budou zveřejněna v pátek. Kromě výsledku NFP budou investoři sledovat tempo růstu mezd. Dále tento týden zasedán britská (čtvrtek) a australská (úterý) centrální banka. Obě dvě by měly nechat nastavení svých měnových politik beze změny.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza DAX, GBP/USD a Zlato

Publikováno 25.07.2017

Předchozí týden se Evropská centrální banka (ECB) snažila tlumit očekávání trhu ohledně ukončení programu kvantitativního uvolňování (QE) v eurozóně. Odvolávala se na slabou inflaci a vyzývala k trpělivosti. Nicméně její úsilí vyšlo nazmar a euro pokračovalo v růstu proti americkému dolaru.

Přečíst článek

Týdenní technická analýza USD/JPY, EUR/GBP, EUR/AUD

Publikováno 18.07.2017

Pozornost investorů se zaměří tento týden na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). Předchozí pátek zdroje blízké ECB uvedly, že banka by chtěla ponechat svůj program nákupů aktiv (QE) s otevřeným koncem a nechce stanovit vzdálené pevné datum, kdy by zastavila nákupy dluhopisů, aby si tak udržela flexibilitu pro případ, že se zhorší výhled. Z tohoto důvodu budou trhy ve čtvrtek sledovat další informace ohledně budoucnosti evropského QE programu přímo z úst prezidenta centrální banky Maria Draghiho

Přečíst článek

Týdenní technická analýza mědi, AUD/JPY a NZD/USD

Publikováno 03.07.2017

Předchozí týden si centrální banky pohrály s měnovým trhem, když se několik centrálních bankéřů vyjádřilo, že zamýšlí zpřísnit měnové podmínky. Konkrétně Mario Draghi naznačil, že Evropská centrální banka (ECB) bude tolerovat, že inflace nedosáhne na cílová 2 procenta po delší dobu

Přečíst článek

Týdenní technická analýza NZD/JPY, GBP/USD, GBP/JPY

Publikováno 27.06.2017

Hlavní slovo si vezmou tento týden centrální bankéři. Evropská centrální banka (ECB) pořádá konferenci a nás ve středu vystoupí kromě Maria Draghiho (ECB) i Poloz (BoC), Carney (BoE) a Kuroda(BoJ). Ačkoliv členové Fedu nebudou na konferenci mluvit, nezůstanou v závěsu a v úterý je na programu projev Janet Yellenové (Fed), Harkra a Kashkari (Fed).

Přečíst článek