Bitva o trendovou linii na EUR/USD

Hlavní měnový pár EUR/USD zůstává v rostoucím trendu nad rostoucí trendovou linií, poblíž silných úrovní podpory. První z nich je zmiňovaná trendová linie, další je kulaté číslo 1,1900, které v minulosti hrálo rolu  rezistence. Měnový pár dokončil pokles způsoběný medvědí divergenci, a tak by se mohli opět probudit býci. Dnešní den by mohl být vzhledem k makrokalenáři klidný. Volatilitu čekáme zítra u zveřejnění dat inflace (CPI) a v pátek při publikaci výsledků amerických maloobchodních prodejů. V následujícíh dnech se tak může odehrát itva o trendovou linii.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

16.11.2017

09:34

Levnější bratr zlata stříbro se dostalo do intenzivní konsolidace. Na denním grafu lze stále pozorovat nevyplněnou formaci hlava-ramena, ale poslední dny směřují pozornost spíše k symetrickému trojúhelníku, který představuje sníženou volatilitu.

Podrobnosti

16.11.2017

09:22

Britská libra včera vracela úder euru na měnovém páru EUR/GBP. Trh u kulatého čísla0,900 dokončil formaci kraba a harmonický pohyb AB=CD. Sentiment trhu pak prošel rychlým kotrmelcem. Cílem medvědů se tak nyní stávají Fibonacciho hladiny 38,2 a 61,8. Libru podpořila dobrá zpráva z pracovního trhu o vyšším růstu průměrného výdělku, než se původně očekávalo.

Podrobnosti

15.11.2017

10:29

Euro včera výrazně posílilo po dobrých výsledcích HDP eurozóny. Hospodářství vykázalo mezikvartální nárůst o 0,6 procenta a meziroční dokonce o 2,5 procenta, nad očekávání také rostla ekonomika Německa. Eurodolar se díky tomu dostal až ke krátkodobé trendové linii, kterou v závěru dne prolomil.

Podrobnosti