Benchmark 25 - mějte přehled o všem, co nás čeká dnes a v příštím týdnu

 

Dnešní fundamenty

V 9:55 byla zveřejněna nová data z trhu práce v Německu, konkrétně se jednalo o změnu počtu nezaměstnaných během předchozího měsíce. Analytici očekávali nárůst nezaměstnaných o 5K, takže výsledek poklesu o 16K investory pozitivně překvapil.

EURUSD, M30

Euro vůči americkému dolaru dlouhodobě oslabuje a na měnovém páru EURUSD se tento trend projevuje dlouhodobým poklesem. Dobrá data z trhu práce z Německa by mohla podpořit fundamenty z eurozóny a měnový pár EURUSD by pro tento týden mohl dál zpevňovat vytvořené prozatímní dno.

 

Ve 14:30 bude zveřejněno HDP za 3. kvartál v Kanadě, které bude doplněno ve stejný čas ještě dalšími fundamenty z Kanady a lze tak očekávat zvýšenou volatilitu na měnových párech s kanadským dolarem.

 

Nový díl Makroekonomického zpravodajství

Protože v pátek se obecně již příliš neobchoduje a po pátku následuje víkend a zavřené trhy, je ideální čas seznámit se s důležitými fundamenty, které by nás v tom dalším týdnu neměly zaskočit.

Z pohledu technické analýzy se podívám na měnový pár AUDUSD, který se nachází v silném downtrendu. Podívejte se, jak nám dává najevo možný obrat trhu, ale na co si musíme dát pozor.

AUDUSD ukázka

 

Kromě toho Vás nejvíce zajímá další vývoj na GBPUSD. Rozebral jsem tento měnový pár z pohledu Price Action i Volume Profile!

GBPUSD ukázka

Jestli Vám tento graf moc neříká, podívejte se na nejnovější díl Benchmark, kde ho popisuji.

 

Benchmark - Týdenní makro výhled s technickým komentářem (2. 12. - 6. 12. 2019)

 

Včera jsem se věnoval poslední důležité zprávě ohledně trade talks USA x Čína. Prezident USA Donald Trump podpořil Hongkong, což může mít vliv na cenu sójových bobů. Jak je to možné si přečtěte ZDE.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy