Bank of Japan nepřekvapila

Včerejší seance proběhla ve velice klidném tempu. Na programu nebyly žádné významnější fundamenty, ale i těch méně významných bylo málo a trhy si udržely své pozice. DAX dnes ráno dokázal otevřít nad high z listopadu a již obchoduje blízko úrovně 13600 eur. Testuje tedy nová historická maxima. Dnes se brzy ráno v 4:14 konalo zasedání Japonské centrální banky Bank of Japan, kde bylo dle očekávání rozhodnuto o zachování základní úrokové sazby na -0,10%. Celkový doprovodný komentář, ani tisková konference nenabídla žádné výraznější překvapení. V průběhu předminulého týdne se spekulovalo o možném snížení objemu nákupu dluhopisů. Šéf Bank of Japan odmítl spekulace, že by bank následovala ostatní centrální banky a měla by v plánu omezovat stimul monetární politiky. Dnes ráno začal lehce oslabovat australský dolar na páru AUDUSD, poté co z USA přišly zprávy, že Donald Trump podepsal opatření o ukončení vládní uzavírky, které bude trvat do 8.2.

Dnes již žádné důležité fundamentální zpráv neočekáváme. Za zmínku stojí v 11:00 Německý index ZEW, který může při větší odchylce od konsenzu způsobit vyšší volatilitu na DAXu.

Včera nejvýrazněji dokázala posilovat britská libra. Na páru GBPUSD dnes brzy ráno dokonce otestovala úroveň 1,40. Jedná se spíše o technický pohyb nepodpořen žádným fundamentem, ten stejný technický pohyb respektoval úroveň 1,40 a poté začal lehce klesat. Zdá se však, že na libře je sentiment nadále pozitivní.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Chci číst

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Chci číst

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Chci číst