Bank of Japan nepřekvapila

Včerejší seance proběhla ve velice klidném tempu. Na programu nebyly žádné významnější fundamenty, ale i těch méně významných bylo málo a trhy si udržely své pozice. DAX dnes ráno dokázal otevřít nad high z listopadu a již obchoduje blízko úrovně 13600 eur. Testuje tedy nová historická maxima. Dnes se brzy ráno v 4:14 konalo zasedání Japonské centrální banky Bank of Japan, kde bylo dle očekávání rozhodnuto o zachování základní úrokové sazby na -0,10%. Celkový doprovodný komentář, ani tisková konference nenabídla žádné výraznější překvapení. V průběhu předminulého týdne se spekulovalo o možném snížení objemu nákupu dluhopisů. Šéf Bank of Japan odmítl spekulace, že by bank následovala ostatní centrální banky a měla by v plánu omezovat stimul monetární politiky. Dnes ráno začal lehce oslabovat australský dolar na páru AUDUSD, poté co z USA přišly zprávy, že Donald Trump podepsal opatření o ukončení vládní uzavírky, které bude trvat do 8.2.

Dnes již žádné důležité fundamentální zpráv neočekáváme. Za zmínku stojí v 11:00 Německý index ZEW, který může při větší odchylce od konsenzu způsobit vyšší volatilitu na DAXu.

Včera nejvýrazněji dokázala posilovat britská libra. Na páru GBPUSD dnes brzy ráno dokonce otestovala úroveň 1,40. Jedná se spíše o technický pohyb nepodpořen žádným fundamentem, ten stejný technický pohyb respektoval úroveň 1,40 a poté začal lehce klesat. Zdá se však, že na libře je sentiment nadále pozitivní.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti