Bank of Japan nepřekvapila

Včerejší seance proběhla ve velice klidném tempu. Na programu nebyly žádné významnější fundamenty, ale i těch méně významných bylo málo a trhy si udržely své pozice. DAX dnes ráno dokázal otevřít nad high z listopadu a již obchoduje blízko úrovně 13600 eur. Testuje tedy nová historická maxima. Dnes se brzy ráno v 4:14 konalo zasedání Japonské centrální banky Bank of Japan, kde bylo dle očekávání rozhodnuto o zachování základní úrokové sazby na -0,10%. Celkový doprovodný komentář, ani tisková konference nenabídla žádné výraznější překvapení. V průběhu předminulého týdne se spekulovalo o možném snížení objemu nákupu dluhopisů. Šéf Bank of Japan odmítl spekulace, že by bank následovala ostatní centrální banky a měla by v plánu omezovat stimul monetární politiky. Dnes ráno začal lehce oslabovat australský dolar na páru AUDUSD, poté co z USA přišly zprávy, že Donald Trump podepsal opatření o ukončení vládní uzavírky, které bude trvat do 8.2.

Dnes již žádné důležité fundamentální zpráv neočekáváme. Za zmínku stojí v 11:00 Německý index ZEW, který může při větší odchylce od konsenzu způsobit vyšší volatilitu na DAXu.

Včera nejvýrazněji dokázala posilovat britská libra. Na páru GBPUSD dnes brzy ráno dokonce otestovala úroveň 1,40. Jedná se spíše o technický pohyb nepodpořen žádným fundamentem, ten stejný technický pohyb respektoval úroveň 1,40 a poté začal lehce klesat. Zdá se však, že na libře je sentiment nadále pozitivní.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

16:43

Britská libra se po dlouhé době dočkala pozitivního impulsu, tentokrát v podobě lepších výsledků maloobchodních prodejů. Ty rostly v dubnu ve všech sektorech o 1,6%, překonaly konsenzus 0,8%.

Chci číst

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti