Australský dolar v zajetí singapurského dolaru

Australský pracovní trh má důvod k radosti, v březnu přibylo zaměstnaných o 26,1 tisíce a o téměř 10 000 tak trh překonal předpověď. Nárůst pracujících přinesl logicky změnu v míře nezaměstnanosti, jenž klesla na 5,7 procenta, nejníže od konce roku 2013. Největší podíl na růstu měla opět zaměstnání na částečný úvazek (+34,9 tisíce), zatímco zaměstnání na hlavní pracovní poměr klesla o 8,8 tisíce. Celková zaměstnanost dosáhla hodnoty 11 910 000.

AUD/USD po poslední analýze opravdu mírně oslabil, když zapůsobil trendový kanál na stochastickém oscilátoru. Trh však nachází podporu na ceně 0,7630, a jakoby ještě nevzdal souboj s klíčovou rezistencí 0,77.

Australský a novozélandský dolar se dostaly v noci pod prodejní tlak i díky centrální bance v Singapuru. Ta na svém měnovém zasedání rozhodla, že stanoví 0 procentní pásmo pro posílení singapurského dolaru proti koši měn. Banka rovněž uvedla, že očekává pomalejší růst ekonomiky v letošním roce, než na svém únorovém sezení a rovněž prognózuje pokles inflace pod 2 procenta. Po tomto rozhodnutí čekají investoři, že další centrální banky včetně Austrálie a Nového Zélandu by mohly opět oživit myšlenky na uvolnění svých měnových politik. 

Autor: Investplanet a Michala Moravcová
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy