Australský dolar v zajetí dvou úrovní

Guvernér australské centrální banky (RBA) Glenn Stevens předstoupil v noci před tamní parlament, aby zhodnotil nastavení monetární politiky a současné ekonomické prostředí. HDP dle jeho slov roste nezvykle pomalým tempem, nicméně uvolnění monetární politiky a slabší australský dolar by měly nastartovat růst. Meziročně se zlepšila situace na pracovním trhu a měla by se tímto směrem vyvíjet i nadále. Jako každou vyspělou ekonomiku trápí Austrálii nízká inflace, pro jejíž boost možná bude zapotřebí dalšího uvolnění monetární politiky.

AUD/USD se dostalo do sevření dvou silných hladin. Úroveň 0.7120 a 0.7030 zatím brání výraznějšímu rozmachu. Z čistě technického hlediska je situace schizofrenní. Pokud trh propadne pod 0,7030, pak budeme moci pozorovat formaci hlava-ramena, přičemž momentálně se dotváří pravé rameno. Naopak zvolí-li býčí cestu, tak může výhledově naplnit motýlí formaci. 

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy