Australská centrální banka snížila úrokové sazby, analýza AUD/USD

Celou asijskou seanci dnes provázely zhoršené zprávy z Austrálie. Nejprve se propadl meziměsíčně počet stavebních povolení o 2,9 procenta a následně se rozšířil obchodní deficit na nečekaných 3,2 miliardy australských dolarů. V půl sedmé ráno, pak došlo i k očekávanému snížení úrokové sazby na historické minimum z 1,75% na 1,5% procenta. Australská centrální banka (RBA) tak reaguje na zpomalující tamní ekonomiku a slábnoucí inflaci. Více informací se dovíme v pátek, kdy bude zveřejněn zápis ze zasedání centrální banky. Nicméně finanční trhy počítají s pravděpodobností 68 procent, že RBA sníží úrokové sazby ještě jednou do konce letošního roku.

Australský dolar je od včerejška pod silným tlakem a trh se znovu blíží k již několikrát testované trendové linii. Ze střednědobého pohledu to vypadá na možný vznik formace hlava-ramena, což by předpovídalo další oslabení australského dolaru, a to do míst kde se obchodoval v polovině června.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy