Austrálie slovně intervenuje proti AUD, analýza EUR/AUD

John Edwards, člen bankovní rady australské centrální banky (RBA), řekl v interview pro Wall Street Journal, že australský dolar je pořád příliš silný, ale zároveň nevidí příliš šancí na výraznější oslabení tuzemské měny. Australskému dolaru totiž komplikuje život globálně uvolněná monetární politika, zvláště v době, kdy některé státy už mají nebo se chystají zavést negativní úrokovou sazbu. Základní úroková sazba v Austrálii je na úrovni 2 procent. Připustil, že RBA zvažuje snížení sazeb, jen proto, aby zabránila výraznější apreciaci domácí měny. Podle Edwardse by se měl obchodovat australský dolar proti USD na úrovni 0,6500.

EUR/AUD se dlouhodobě tvářilo jako měna zralá na výprodej. Zatím se však trh drží nad trendovou linií a využívá slovní intervence Johna Edwardse, která oslabila AUD. Ve hře jsou nyní dva scénáře. Dokáže-li dnes trh uzavřít nad hladinou 1,5636, bude mít možnost dotvářet klínovou formaci a růst. Případný propad pod trendovou linii by znamenal vstup do medvědího teritoria otevření velkého prostoru pro pokles. EUR/AUD se udrželo nad červenou trendovou linií i navzdory horším datům PPI z Německa. Index cen výrobců se v lednu meziměsíčně propadl o 0,7 procenta, což je nejsilnější pokles od ledna 2015 a naznačuje pro ECB problémy s dosažením inflačního cíle.

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy