AUDUSD u resistence, SP500 se nadechuje, GBPUSD proráží triangle a večer nás čeká ropa

Podívejte se na ty nejzajímavější situace na trzích. Fundamenty spolu s technickým náhledem.

 

Dnešní fundamenty

Špatná data HDP z Austrálie za 3. kvartál oslabila měnový pár AUDUSD, který od pondělí silně posiluje. Během dnešní seance se měnovému páru podařilo zpevnit až k silné resistentní úrovni. Především následující fundamenty ze Spojených států budou dirigovat další cenový vývoj.

AUDUSD, H1

 

Brzy ráno také reportovala data PMI ze sektoru služeb Čína, která opět skvělými výsledky překonala očekávání analytiků. Spolu s pozitivními zprávami ohledně blížícímu se podepsání první fáze obchodní dohody mezi USA a Čínou tak nové PMI podpořilo akciové indexy v dnešním prozatímním růstu.

US500, H1

 

V 10:30 do trhu dorazila nová data z Británie, konkrétně PMI ze sektoru služeb a z výrobního sektoru. Nová čísla dopadla lépe než očekávali analytici a na měnovém páru GBPUSD můžeme být svědky překonání trianglu a růst do oblasti předchozí kumulace trhu.

GBPUSD, H4

 

Před sebou dnes máme ve 14:15 důležitý fundament ze Spojených států ADP Nonfarm Employment (trh práce).

V 16:00 lze očekávat zvýšenou volatilitu na měnových párech s americkým a kanadským dolarem. Ze Spojených států do trhu dorazí nová data PMI z nevýrobního sektoru, v Kanadě se bude jednat o úrokových sazbách.

V 16:30 zveřejní EIA týdenní změny zásob US ropy a ropných destilátů. Ropa je pod tlakem z důvodu blížícího se OPEC meetingu, lze tak i dnes předpokládat zvýšenou volatilitu i u této komodity.

-----

Včera jsem rozebíral kukuřici, která aktuálně láká k nákupu. Ke kukuřici jsem se vrátil z důvodu opožděného vydání nového COT reportu, o který jsem Vás nechtěl v tomto týdnu připravit.

-----

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy