AUD/USD po zápisu ze zasedání RBA a maloobchodních prodejích čeká na NFP

V noci vyšel zápis z posledního jednání australské centrální banky (RBA). Ta sice na zasedání nerozhodla o úpravě úrokově sazby, nicméně už kvůli výraznému posílení australského dolaru z posledních dnů, stálo za to celý příběh monitorovat. RBA se shodla, že inflace zůstává nízko a bude-li stav nadále neuspokojující, tak jsou připraveni odstartovat další uvolňování monetární politiky. Ekonomika a hlavně trh práce rostou dostatečným způsobem. HDP dle odhadů vzrostlo v posledním kvartále loňského roku o 2,5 procenta, do konce letošního roku by se tempo růstu mělo zvýšit ještě o procento.

Mimo to reportovali Australané ještě místní maloobchodní tržby za prosinec. Ty překvapivě minuly očekávání (0,5 procenta) a ve srovnání s listopadem se nezměnily. Nicméně obrat se meziročně zvedl o 4,0 procenta.

AUD/USD se po včerejším skokovém růstu trochu zklidnilo. Na 4hod grafu je vidět další impuls, který dosáhl 100 procentní expanze předchozího impulsu. Tuto situaci lze tedy považovat za formaci 3-drive. Čistě z technického pohledu by se trh měl vydat směrem k jihu, ideálně k supportu 0,71. Nicméně pozor dnes na „super“ zprávu v podobě NFP reportu ve 14:30 , která bude mít vliv hlavně na americký dolar, a tedy na všechny měnové páry.


Nejnovější analýzy