Analýza stříbra a zlata

Na hodinovém grafu stříbra sledujeme, zda se vytvoří formace obrácena hlava-ramena. Zatím se stříbru podařilo vytvořit levé rameno a hlavu. Pravé rameno ještě nevzniklo. Aby se tak stalo, musí cena klesnout k úrovni 15,88 USD za unci a zde chvíli setrvat. Avšak neprorazit tuto podporu. Následně by měl přijít test neckline na hodnotě 16,18 - 16,20 USD za unci. Pokud by se podařilo stříbru dostát nad tuto cenu a překonat neckline, až pak se můžeme tvrdit, že se vytvořila formace obrácená hlava-ramena a lze spekulovat na posílení ceny stříbra až k ceně 16,65.

Z dlouhodobějšího hlediska je zajímavý týdenní graf poměru ceny zlata a stříbra tzv. Gold/Silver ratio. Gold/Silver ratio dosáhl na jaře letošního roku nejvyšší hodnoty od roku 2008, a to 83,25. To znamená, že za jednu unci zlata jste si mohli koupit až 83 uncí stříbra. Od té doby se poměr snižuje. Tedy cena zlata klesá rychleji než cena stříbra. Na grafu vidíme náznak formace hlava ramena, která zatím nebyla potvrzena. K potvrzení dojde, až když klesne poměr ceny zlata k ceně stříbra pod úroveň neckline, která odpovídá přibližně úrovni 64. Pokud by se tak stalo, znamenalo by to, že zlato čeká horší rok 2017 než stříbro.

Zdroj: Reuters

Autor: Michala Moravcová

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy