Analýza ropy před zasedáním zemí OPEC

Ropa minimálně technicky trochu zmátla obchodníky. Už, už to vypadalo, že trh využije prolomené dlouhodobé trendové linie a vytvoří „pullback“, aby se nakonec ukázalo, že ropa se rozhodla obchodovat uvnitř krátkodobého trendového kanálu. Nyní přichází čas položit si otázku, zda tato nálada vydrží i u třetího testu trendové linie (horní hrany kanálu). Trh by měl zažít nový nápor prodávajících u horní hrany kanálu, jež se sbíhá s rezistencí 52,20 dolarů za barel. Pokud by zde začal nový medvědí impuls, měla by ropa našlápnuto ke vzniku harmonické formace 3-drive. Zítra zasedají členské zemně OPEC.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

16.11.2017

09:34

Levnější bratr zlata stříbro se dostalo do intenzivní konsolidace. Na denním grafu lze stále pozorovat nevyplněnou formaci hlava-ramena, ale poslední dny směřují pozornost spíše k symetrickému trojúhelníku, který představuje sníženou volatilitu.

Podrobnosti

16.11.2017

09:22

Britská libra včera vracela úder euru na měnovém páru EUR/GBP. Trh u kulatého čísla0,900 dokončil formaci kraba a harmonický pohyb AB=CD. Sentiment trhu pak prošel rychlým kotrmelcem. Cílem medvědů se tak nyní stávají Fibonacciho hladiny 38,2 a 61,8. Libru podpořila dobrá zpráva z pracovního trhu o vyšším růstu průměrného výdělku, než se původně očekávalo.

Podrobnosti

15.11.2017

10:29

Euro včera výrazně posílilo po dobrých výsledcích HDP eurozóny. Hospodářství vykázalo mezikvartální nárůst o 0,6 procenta a meziroční dokonce o 2,5 procenta, nad očekávání také rostla ekonomika Německa. Eurodolar se díky tomu dostal až ke krátkodobé trendové linii, kterou v závěru dne prolomil.

Podrobnosti