Analýza Ropy po neúspěšném jednání v Dauhá

O víkendu proběhla v Doze mezinárodní konference, na které diskutovaly ceny ropy na světových trzích. Saudská Arábie si vyžádala zapojení Íránu ke globální dohodě o zmrazení ropné produkce. Takováto dikce však zásadně podle analytiků ohrozila nalezení mezinárodního závazku mezi zeměmi OPEC a zbylými producenty ropy. Namísto stabilizace se tak nabízí další zemětřesení na trzích. Zatím platí, že většina účastníků nechce omezit svou produkci, doku se k tomu nezaváže i Írán. Ten se však stále drží svého plánu a chystá se zvýšit produkci ropy na 800 000 barelů za den.

Ropa tak otevřela týden masivním gapem. Dnešní otevírací cena cca 39,93 USD za barel je cca. 170 bodů pod páteční uzavírací cenou. Trh se tedy jen tak nezmůže na překopání červeného rezistenčního pásma, které mu dělá problémy. Momentálně se jako nejbezpečnější přístup jeví počkat na reakci evropských a amerických trhů.

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy