Analýza hlavních měnových párů

Eurodolar se i nadále drží mimo formaci rostoucího klínu. Rezistence 1,13 odolala dvěma pokusům o proražení a prodávající, tak získali trochu pevnější půdu pod nohama. Nyní je tak teoreticky cesta volná k podpoře 1,12. Nicméně trh by potřeboval výraznější impuls směrem k jihu, aby se potvrdilo, že nejde jen o falešný průraz.

Ropa pokračuje v dříve vytyčené cestě. To, co se na začátku zdálo, jako nedosažitelné je nyní vzdálené jen několik bodů. Trh má šanci na dokončení původního impulsu směrem vzhůru a kompletaci pohybu AB=CD. Pásmo mezi 50 – 52,0 by pak mohlo býčí snahy na chvíli zpomalit a zapůsobit jako psychologická úroveň. Při drobném zaváhání by se trh mohl opřít o podporu 46,37.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zlato se dál obchoduje v nepříliš pohostinném prostředí. Pohyby vzhůru jsou následovány rychlými výprodeji a naopak. V pondělí sice došlo k vyplnění harmonické gartleyeho formace, která dávala obchodování řád, ale od té doby jde zas jen o pohyb do strany. Hranice současného pohybu určuje modrý trendový kanál, který může pomoci jako vodítko při obchodování.

Sterling (GBP/USD) se nyní pohybuje v obráceném trojúhelníku a bude-li trh následovat tuto strukturu, čeká ho opět oslabení. Situace na oblíbeném měnovém páru je však v současnosti hůře čitelná, protože jde o konsolidační formaci, která může obchodníky překvapit. Z technického pohledu však platí, že dokud se obchoduje pod 1,45, je sentiment negativní.

 

Autor: Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.