Analýza GBP/USD před NFP

V dnešní seanci nás opět čeká známý NFP report. Americká ekonomika znovu ukáže, kolik pracovních míst (mimo zemědělský sektor) je schopna vytvořit za měsíc. Červnový výsledek bude následovat květnový tragický výsledek, který byl nejhorší za posledních 6 let (38 000 míst). Jde o velmi očekávané číslo, protože FED stále váhá se zvedáním úrokových sazeb a dnešní výsledek, tak může hodně napovědět. Zápis z posledního jednání FEDu ukázal, jak moc FED sleduje pracovní trh, a samozřejmě vliv Brexitu na trhy. Ekonomové očekávají zisk 178 000 míst a růst míry nezaměstnanosti na 4,8 procenta. ADP report včera překvapil, podobně dobrý výsledek by jistě amerického dolaru pomohl.

GBP/USD se stále drží v blízkosti 30letých minim. Trh se od včerejška přesto mírně stabilizoval a neatakoval nové low. Libru tak neoslabil ani nad očekávání dobrý výsledek ADP. Sterling tak vyčkává na dnešní odpolední novinky z amerického trhu práce. Pokud NFP zklamalo, mohla by se libra dočkat mírného posílení. Výhledově se však počítá s dalším propadem.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy