Analýza EUR/USD před zasedáním ECB

Pozornost spekulantů se v dnešní seanci bude zcela jistě upírat především k odpolednímu zasedání a tiskové konferenci ECB, které bude první po slavném Brexitu. Ekonomové si však od dnešního zasedání neslibují žádnou zásadní změnu, přeci prezident ECB Draghi již v minulosti silně udeřil na trhy, když zavedl historicky poprvé zápornou úrokovou sazbu. Lze však očekávat komentáře směrem k Británii a „holubičí“ projev, jenž naznačí další uvolnění monetární politiky, bude-li potřeba. Takovéto projevy ve většině případů působí negativně na měnu eurozóny.

EUR/USD zatím celý týden testovalo silnou podporu 1,10. Včera večer se od ní dokázal eurodolar opět odrazit a zareagovala na divergenci na MACD. Během dnešního odpoledne lze očekávat mírnější pohyby a trochu nervozity před zasedání, zvýšená volatilita by se měla objevit až při zasedání a tiskové konferenci. Pro potvrzení medvědího sentimentu je důležité, aby EUR/USD prorazilo zónu podpory 1,10 – 1,097.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy