Analýza EUR/USD před zasedáním ECB

V dnešní obchodní seanci čeká na trhy zasedání Evropské centrální banky (ECB), která by podle odhadů neměla přinést žádnou zásadní novinku do nastavení monetární politiky. Inflace v EU zůstává hluboce pod cílovými 2 procenty a dokonce v květnu meziročně zpomalila o 0,1 procenta. Hovoří se tak o možném nákupu korporátních dluhopisů, což by rozšířilo stimulační program, který ECB provozuje. Je také šance, že bankéři, že poprvé po delší době zvýší inflační očekávání, protože cena ropy se již odrazila ode dna, to by mohlo pomoci euru k růstu. Draghi by tak mohl i přes nepříznivé výsledky přinést pozitivní projev a pomoci euru.

EUR/USD se podařilo prolomit fialový kanál a upustilo tak jasně ohraničený segment. Nyní se trh chystá na cest intradenní rezistence 1,12. Z pohledu harmonických formací se vytváří možnost na vznik formace kraba, jejíž dokončení by proběhlo u kulatého čísla 1,13. Lze očekávat vysokou volatilitu během zasedání ECB a Draghiho projevu.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy