Analýza EUR/USD před americkými daty z trhu práce (NFP)

Dnes čeká trhy nejočekávanější zpráva měsíce. Spojené státy zveřejnění tzv. NFP report, jež informuje o vzniku nových pracovních míst mimo zemědělský sektor. Goldman Sachs vydala v týdnu prohlášení, že očekává zisk 240 000 nových míst, což je velmi optimistické číslo vzhledem k tomu, že většinový analytický konsensus je na 200 000. Středeční předvoj NFP, ADP report, přinesl velké zklamání. Soukromý sektor dokázal vytvořit pouhých 156 000 míst, což je nejméně za poslední 3 roky.

Eurodolar prolomil včerejší konsolidaci směrem dolů. V dnešní seanci je opět vidět velmi nízká volatilita, která vede k pohybu do strany. Trh bude dnes pravděpodobně vyčkávat na výsledek  odpoledních zpráv v 14:30, které přinesou volatilitu. Pokud by data překonala očekávání trhu, pak by dolar nejspíš výrazně přetlačil euro a trh by se podíval i dnes níže. Kromě samotného čísla NFP je důležitá i informace o růstu mezd. 

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy