Analýza EUR/USD po zasedání FEDu

Americká centrální banka (FED) na svém včerejším zasedání nepřinesla žádná překvapení. Úroková sazba tak zůstala nezměněna, a to i přesto, že některé analytické domy hovořily o možném zvýšení sazby. Na druhou stranu si bankéři nechali otevřená vrátka, když pochválili zlepšení na globálních finančních trzích. Dobře se vyvíjí i situace na ostře sledovaném pracovním trhu. Daří se stabilně najímat dostatek pracujících, rostou výdaje domácností i jejich příjmy. Další zasedání čeká trhy 14. a 15. června. Bankéři si neodpustili tradiční prohlášení, že se chystají zvyšovat úrokovou sazbu postupně, dolar reagoval na toto prohlášení posílením. Šance na zvýšení už v červnu jsou tedy vysoké.

EUR/USD zůstává uvnitř klesajícího klínu. Zisky dolaru, jež vznikly po zasedání, byly v průběhu asijské obchodní seance anulovány. Trh nyní stojí před otázkou, zda udrží strukturu, což by znamenalo posílení dolaru ke spodní hraně klínu nebo prolomí technickou rezistenci 1,133 a zamíří k předchozímu maximu.

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy