Analýza EUR/USD po zasedání ECB

Cesta tam a zase zpátky. Výplach. Zlatý důl. Kasino. Ano, i tak se dá počastovat včerejší obchodní seance. Mario Draghi přišel, mluvil a všem vytřel zrak. ECB se rozhodla podpořit ekonomiku eurozóny všemi zbraněmi, ve vojenské terminologii přešla do plné ofenzívy. Bankéři snížili úrokovou sazbu na nulu, depozitní sazbu dokonce do záporných hodnot, zvětšil se nákup dluhopisů a spouští se nové kolo levných úvěrů pro finanční instituce. To vše za účelem podpoření ekonomiky a boje s nízkou inflací.

EUR/USD prožilo peprné minuty během, kterých nejprve trh otestoval podporu na hladině 1,08, aby pak následně uzavřel téměř na třítýdenním maximu. Z technického pohledu trh dal vzniknout silní býčí outside-svíčce.

Včerejší high nebylo dosud prolomeno, což je klíčové pro další růst. Nelze se, ale divit pokud bude nyní hledat odpočinek a zvolí korekce. Za silný support lze považovat úroveň 1,1060, do jejíhož proražení je sentiment rostoucí.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy