Analýza EUR/USD po datech PMI z USA

Růst dominantního sektoru služeb Spojených států v únoru obhájil hodnoty z ledna, když ve srovnání s tímto měsícem klesl o 0,1 bodu, avšak o 0,2 bodu vystoupal nad odhady analytiků. Nicméně finanční trhy se dívají na výsledek indexu negativně, protože dílčí index zaměstnanosti spadl na 49,7 bodu z 52,1 bodu před měsícem, což značí první pokles pracovních míst v sektoru služeb od února 2014. Tyto informace dostává trh den před zveřejněním dat z trhu práce a informacemi o klíčovém ukazateli NFP (počet nově vytvořených pracovních mimo zemědělský sektor). Na data zareagovalo silně zlato, jehož cena vyskočila nad hodnotu 1250 USD za unci a blíží se k letošním maximům z 11. února. Cena zlata letos posílila už o 17 procent. Naopak americký dolar oslabuje na všech párech. Euro tak našlo podporu na hodnotě 1,0850. Americký akciový trh zatím reaguje jen mírným oslabením.

EUR/USD po datech PMI ze sektoru služeb posiluje. Aktuálně na 4hodinovém grafu bojuje s horní hranou klesajícího kanálu. V případě proražení kanálu na sever, se podle všeho podívá k předchozím maximům na úrovni 1,1050. V opačném případě se jeho růst zastaví a EUR/USD se otočí směrem dolů a bude opět testovat hodnotu 1,0850.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy