Analýza EUR/USD na tento týden

Nový týden přinese spoustu zajímavých informací. Pro obchodníky hlavních měnových párů (s americkým dolarem), bude jistě klíčový konec týdne, kdy se v USA koná ekonomicko-politické symposium v Jackson Hole. Poté, co poslední zápis z jednání FEDu rozčeřil trhy, když ukázal na neshodu mezi bankéři, čeká se od setkání, alespoň naznačení toho, co se skutečně stane s úrokovými sazbami.

Minulý týden byl americký dolar pod silným tlakem. Na měnovém páru EUR/USD se to projevilo vytvořením nového měsíčního maxima. Trh se vrátil k hodnotám, u kterých se nacházel před referendem o brexitu. Z technického hlediska trh dosáhl 100% expanze předchozího býčího impulsu, a krátkodobý trend je tedy jasně rostoucí. EUR/USD by však mohl zkraje týdne reagovat na naznačenou harmonickou formaci a přinést, alespoň krátkou korekci.

Dnešní den je bez zajímavějších makroekonomických událostí. Informace z eurozóny budou publikovány zítra, a to indexy nákupních manažerů PMI.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy