Analýza EUR/USD 3.10.2016

Nový obchodní týden bude velmi zajímavý pro euro, u kterého se bude sledovat, jak dokáže vstřebat zemětřesení v Deutsche Bank. Největší německá banka, a silný globální hráč, dostala pokutu 14 miliard dolarů od amerického regulátora. Někteří analytici hovoří o tom, že banka je na kolenou. Hedgeové fondy prodávají akcie banky, jejich hodnota od začátku roku klesla o více než 50 procent. Banka téměř jistě bude potřebovat kapitálovou injekci, není však jisté, zda kancléřka Merkelová bude chtít tuto vakcínu poskytnout. Tato časovaná bomba může tento týden devastovat euro.

Na eurodolaru se zatím negativní sentiment příliš neprojevil. Trh naopak uzavřel páteční seanci v zisku. V krátkodobém hledisku trh konsoliduje uvnitř symetrického trojúhelníku, harmonická analýza pak naznačuje, že by trh mohl naplnit netopýří formaci. I technický sentiment tak ukazuje, že by se trh mohl posunutou směrem k jihu. Na konci týdne budou na eurodolaru dominovat data z amerického trhu práce (NFP) z USA. 

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy