Analýza AUD/USD po zasedání australské centrální banky (RBA)

Asijskou seancí dominovalo zasedání australské centrální banky (RBA), která rozhodovala o úrokové sazbě a nastavení monetární politiky. Dle očekávání se kurzy nehnuly ze současné 2,0 procentní sazby. Nicméně bankéři prohlásili, že jsou připraveni dále snižovat úrokovou sazbu, pokud bude potřeba a podpořit tak poptávku. Australští bankéři sledují hlavně vývoj v Číně, na kterou je jejich ekonomika přímo navázána a ceny komodit. Inflace zůstává pod očekáváním na 1,7 procentech, a to hlavně díky už zmiňovaným cenám komodit. Na druhou stranu takovýto výsledek CPI indexu mohou Austrálii závidět ve spoustě zemích.

Australský dolar po prohlášení RBA, že se v budoucnu může objevit další uvolňování monetární politiky, oslabil proti všem měnám. Na páru AUD/USD se tak prozatím vyplňuje formace AB=CD, která předznamenává korekci. Rozdílovou úrovní je cena 0,71, která drží býky pod kontrolou, nejbližší support je pak vidět na hladině 0,7020.
 

Zdroj: Investplanet.cz

Pozn.: Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy