Americký trh práce se zotavuje, analýza GBP/USD

Počet Američanů žádajících poprvé o podporu v nezaměstnanosti minulý týden klesl na 268 000, více než se čekalo (275 000) a vrátil se zpět k minimálním úrovním. Pod hranicí 300.000, která je spojována se zdravými podmínkami na trhu práce, se ukazatel drží již 64 týdnů v řadě, což je nejdelší taková série od roku 1973. Dnešní data z amerického trhu práce navodili na trhu dobrou náladu před daty NFP, které budou publikovány příští pátek.

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby také příjemně překvapily, když v dubnu meziměsíčně vzrostly o 3,4 procenta. Trh čekala jenom mírné zvýšení o 0,3 procenta. Směrem nahoru byly revidovány i čísla za březen.

Evropské burzy uzavírají v zelených číslech, zatímco americké burzy zahájily čtvrteční obchodování i po výborných makroekonomických datech bez větších změn. Index S&P 500 však včera zaznamenal největší dvoudenní nárůst od začátku března, když cena ropy neúnavně posiluje.

Britská libra (GBP/USD)  včera měla včera jednoznačně navrch nad americkým dolarem a překonala důležitou rezistenci 1,4660 silnou býčí svíčkou, čímž definitivně opustila zelený klesající kanál a vydala se vzhůru. Aktuálně můžeme sledovat vývoj GBP/USD v rostoucím červeném kanálu. Sterling čeká nelehký test předchozích maxim1,4765. 

Autor: Investplanet a Michala Moravcová

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy